Skocz do zawartości

Polecane posty

A mi się wydaje, że to jednak kwestia temperatur. Wgranie sterowników powoduje między innymi obniżenie obrotów coolera na karcie. Czy bez sterów karta ci wyje?

 

nie wyje..działa normalnie. Żadnej różnicy nie słychać ze sterami jak i bez nich. Cała karta jest chłodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zainstalowałeś świeży system, najnowsze sterowniki ze strony NVidii i komp ci się potem wiesza to wykluczyłbym raczej problem samych sterowników, bo gdyby one były trefne, to problem byłby w internecie zauważalny, a i ja gdzieś bym na niego trafił, a z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Ekran "zamraża się" najczęściej w wyniku przegrzania karty graficznej.

 

Pozostaje jeszcze pytanie poprawności reszty komponentów. Komputer może się też wieszać przez złe defaultowe napięcie np. dla pamięci. W przypadku pamięci parametry (timingi, napięcie) powinno ustawiać się w biosie ręcznie zgodnie z zaleceniami producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje jeszcze pytanie poprawności reszty komponentów. Komputer może się też wieszać przez złe defaultowe napięcie np. dla pamięci. W przypadku pamięci parametry (timingi, napięcie) powinno ustawiać się w biosie ręcznie zgodnie z zaleceniami producenta.

Z pamięcią właśnie próbowałem i też nic.

 

Jeżeli zainstalowałeś świeży system, najnowsze sterowniki ze strony NVidii i komp ci się potem wiesza to wykluczyłbym raczej problem samych sterowników, bo gdyby one były trefne, to problem byłby w internecie zauważalny, a i ja gdzieś bym na niego trafił, a z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Ekran "zamraża się" najczęściej w wyniku przegrzania karty graficznej.

 

 

Karta na bank się nie przegrzewa bo jest po prostu chłodna gdy ją dotykam..

 

 

Jutro pójdę do znajomego z tą kartą i powinno to dać odpowiedź. Jeśli u niego będzie ok to będę szukał przyczyny u siebie. A namagnesowany śrubokręt mógł tutaj coś zdziałać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mógł, jeśli dotknąłeś nim karty.

 

No ok ale w serwisie nie wykryli usterki i odesłali mi ją z powrotem, więc może co innego poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×