Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
M@X

[www] Brak Dostepu Do Katalogów Z Poziomu Www

Polecane posty

Witam.

Przejąłem właśnie stronke która znajduje się na serwerach NetArtu. Posadam dostęp do Active.admina i mam mały problem.

 

Na stronce jest zainstalowany cms TYPO3.. jest też pare katalogów testowych co jak sądze były to testy prz instalowaniu TYPO3. Wygląda to następująco:

typo3_src-3.8.1

typo3_src-4.0.0

typo3_src-4.0.1

itd...

z tego co widze po wpisaniu adresu www czyta strone z jednego z nich...

 

Teraz mój problem, poprzez strone www nie moge wejść do żadnego z tych katalogów...

nawet gdy tworze własny katalog i index.php to poprzez www nie chce tam wejść...

Wydaje mi sie że gdzies w activ.adminie jest cos ustawione.

Co to moze byc ? jakas blokada na widoczność innych katalogów...

a może niemam dostępu jesczze do czegoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokumentacje aktiv Serwera czytałeś? Przecież ona nie jest napisana dla zasady tylko żeby pomóc.

Raczej nic nie jest zablokowane. Sprawdź CHMODy i przeglądnij pliki .htaccess,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cała pomoc activ.admina przejżałem wszystkie linki i nigdzie nic nie widze na temat dostępu do katalogów

w .htaccess też nic nie ma ....

a do CHMODów jak sie dostać ? w sumie mam na serwerze dziwny katalog "cmd" i tam jest pare plików: bzip2, chmod, cp, gzip, ln, mkdir, mv, rm, rmdir, tar...

Ale w jaki sposób je otworzyć ? notatnikiem ani innym programem nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda to następująco:

typo3_src-3.8.1

typo3_src-4.0.0

typo3_src-4.0.1

itd...

z tego co widze po wpisaniu adresu www czyta strone z jednego z nich...

Teraz mój problem, poprzez strone www nie moge wejść do żadnego z tych katalogów...

 

A jaki masz błąd?

404 - sprawdź na jaki katalog przekierowana jest domena przez którą chcesz wyświetlić zawartość katalogu. Jeżeli przekierowana jest na katalog np. typo3_src-4.0.1 to nie dostaniesz się do katalogów typo3_src-3.8.1 i typo3_src-4.0.0 jeżeli są na tym samym poziomie. Spróbuj przez domenę główną serwera i podaj poprawną scieżkę do katalogu.

 

403 - włącz listowanie zawartości katalogu albo zmień uprawnienia. Jak to zrobić jest w ichniej pomocy.

 

a do CHMODów jak sie dostać ?

 

Nie ma czegoś takiego jak CHMODy - są uprawnienia do plików :P (tak, czepiam się ;)

 

w sumie mam na serwerze dziwny katalog "cmd" i tam jest pare plików: bzip2, chmod, cp, gzip, ln, mkdir, mv, rm, rmdir, tar...

Ale w jaki sposób je otworzyć ? notatnikiem ani innym programem nie idzie...

 

To są pliki binarne, nie otworzysz tego. Jak nie wiesz co się z tym robi to skasuj.

 

A w ogóle to w nazwie w BOKu siedzi sporo osób i czeka, żeby Ci pomóc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×