Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jarek

Zmiana Ip Wew. Sieci ... Jak ?

Polecane posty

Witam,

 

Czy jest jakiś sposób/program żeby zmienić IP wew. Sieci? Bo w pracy mam że główny informatyk po blokował różne strony na dane IP komputera wew. sieci ;f No to więc łącze się przez proxy :>

 

Ale też mam np: brak dostępu przez shh do serwerów w ovh, no też sobie z tym poradziłem :> No ale teraz ograniczył mi neta ku**** do 3 KB/s ;/ No i właśnie jak temu zaradzić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP możesz sobie zmienić w ustawieniach sieci. Może się jednak okazać, że to nie będzie działać bo sprawdzany jest np MAC karty i musi się zgadzać z IP. Mówiąc krótko - możliwości obejścia jest sporo, tak samo jak możliwości zabezpieczenia przed tymi obejściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm zmianę ip próbowałem :> i nie działa... :)

 

Chodziło mi o coś innego :>

 

Możesz mi zarzucić jakieś "terminy" lub tylko "co mam zrobić" ja resztę znajdę w google :> albo sam se poradzę:>

 

thx z góry :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może najłatwiej będzie szukać terminów w stylu "jak przekupić admina"... A tak serio to może poczytaj sobie o "MAC spoofing" i jednocześnie pamiętaj że próby obejścia zabezpieczeń mogą zostać dość łatwo wykryte więc może nabawić się problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może najłatwiej będzie szukać terminów w stylu "jak przekupić admina"...

 

To od razu odpada.... ;p

 

 

A tak serio to może poczytaj sobie o "MAC spoofing" i jednocześnie pamiętaj że próby obejścia zabezpieczeń mogą zostać dość łatwo wykryte więc może nabawić się problemów.

 

 

Ok dzięki za to :> A o problemy to się nie boję bo ich nie będę miał. Bo on to robi czego nie powinien .. po prostu taka jego zawisłość ... ;p

 

 

//edit

Dobra znalazłem dobrą pulę adresową :> I zmieniłem i działa git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam wycinam takich kombinatorów w sieci. Dobry admin momentalnie cię wykryje. Teraz jeszcze zakupiono routery Cisco więc każda akcja jest odrazu widoczna i monitorowana.

 

PS. Zaskakujące jak szybko ludzie się rozwijają w trakcie takiej wojny. Na początku nie potrafią włożyć papieru do drukarki a na drugi dzień mają zainstalowaną Mirandę zamiast GG i uważają ze są najmądrzejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz że ja tu w pracy jestem i troszkę mnie to ogranicza... Ja pracuję w placówce Państwowej. I u nas jest taki informatyk że robi sobie co chce. Zmienia transfery na poszczególne komputery jak mu się żywnie podoba ;/ (czyt. jeżeli kogoś lubi to jest dobrze, jeżeli nie jest gorzej) No i ja mieszczę się z kumplami w pracy w tej top5 najgorszych :> I robimy teraz "zorganizowany atak" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych placówkach państwowych tną już odgórnie w ministerstwie na przykład Skarbówka tak ma. I jak coś wyblokują odgórnie, na przykład protokół FTP, to nawet w Pcimu Dolnym nie można tego zobaczyć. Jak zadarłeś z adminem masz raczej przechlapane. Nie licz też na prywatność swojej korespondencji. A np. odczytanie historii GG to jest bajka. Znam gościa co do pracy nosi własnego laczka z Iplusem tak się pogryzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to sie nie martw :> a co do tego to nie ja tylko .... tylko z 20 osób już jest :> i będzie wielkie starcie niedługo :> ale nie jestem od tego zeby wam tu opowiadanie pisać :>,

 

a jak trzeba będzie to też będę nosił swojego laptopa :> z iplusem :> (tylko niech mi go najpierw naprawią i przyślą :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×