Skocz do zawartości
bobeq

Co Z Tym Vpsem?

Polecane posty

VHCS.. Załóż sobie konto na www.cba.pl (hosting darmowy) to zobaczysz jak to wygląda od strony użytkownika (w dość wiekowej i pewnie nieźle dziurawej wersji:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam Webmin jest bardziej nakierowany na administracje calym systemem, a nie tylko uslugami hostingowymi. Dopiero z doinstalowaniem modułu Virtualmina, staje sie w miare sensownym wyborem, jako darmowy panel hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapomnielismy jeszcze o Zpanelu :) jako darmowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No.. To pobawiłem się trochę tym VPSem (vps4less na start), poinstalowałem, pokonfigurowałem - nie było tak źle. :)

 

Odnośnie panelu - strasznie spodobał mi się ten VHCS Omega (czy tam isp-control :) ). Chociaż sam nie wiem, czy nie wziąć w HE kulturalnie Pleska pod Suse, zamiast bawić się z tym wszystkim samemu.

 

I teraz jeszcze jeden kłeszczyn dla znawców tematu. Potrzebowałbym postawić na VPSie aplikację, która zapisywałaby cyklicznie na dysk stream internetowy radia. Jestem ciekaw jak duże obciążenie mogłoby to to wygenerować. Takie samo pytanie mam w stosunku do RoundCube - fantastyczny jest ten webmail, używałbym go dla 30-40 skrzynek, a czytałem że lubi jeść zasoby.

 

Bliski jestem wyboru wersji serwera z 256 MB ram, ale nie wiem czy i to da radę pociągnąć te wszystkie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja Rouncuba jest już pozbawiona chłonięcia zasobów w takim stopniu jak poprzednie. Jadnak ma tzw mankament Ajaxowy na wolnych serwerach. Po prosu się podcina. Ale to trzeba sprawdzić empirycznie. Nie zapomnij ze wspierane ma być w roundcube tylko php5 wiec przed instalacja warto pomyśleć o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam chłopcy tak najlepsza nauka jest metoda prób i błędów jak mi kiedyś Jarek doradził "www.google.pl" Ja siedzę w vps krótko ale wiem jedno ze jak sami znajdziecie rozwiązanie na swoje pytania to po drodze nauczycie sie wielu innych rzeczy które mogą sie przydać. W sumie to by sie na forum przydał dział z pomocą administracji takie mini FAQ/HowTO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież jest tego już sporawo w sieci po co kolejne ;]

 

przykłady?? :>

debian.linux.pl - dział how to

wonder.pl

www.howtoforge.com

www.debian.org/doc/manuals/securing-debian-howto/ ..... i oczywiście manual :D (przetłumaczony na debian.linux.pl)

http://kaka.ovh.org/poradnik-debiana/

 

 

chyba gdzieś tutaj podawałem wcześniej ;p Więc wg mnie nie trzeba kolejnego "HOW TO" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rootforum.pl :D

 

Tam nic nie ma :)

VHCS swojego czasu był najczęściej hackowanym panelem administracyjnym, nie wiem jak teraz, ale możliwe, że nadal jest podatny na ataki :D

Jeśli chodzi o samo zarządzanie serwerem dla zielonego to mogę polecić Webmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę może temat. Pobawiłem się, potestowałem różne panele pod vps4less. Ogólnie dla mnie faworyt jest jeden - ispCP Omega. Jest genialny w swojej prostocie. Polecam wszystkim, na dniach powinno wyjść RC3. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×