Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
k4

Dosc Dziwny Problem

Polecane posty

Witam

 

Przestawilem sobie nsy na inne IP, tylko ze pomimo tej zmiany to chyba moj ISP nadal ma zapamietane stare IPki, tak jakby wogole nie rozwizywal nazwy, tylko odrazu pobieral ze starych ipkow.

 

Skad to wiem, bo u innych uztykownikow internetu domena jest juz przestawiona na dobre IP, czyli na inny serwer.

 

Czy istnieje jakis sposob aby wymusic na ISP aby zmienil IP? Od strony serwera? Bo to sie robi troche denerwujace. Czesc uzytkownikow tak ma i narzeka ze strona nie chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od czasu zmiany minęło mniej niż 2h to jest to jak najbardziej normalne i nic nie da się z tym zrobić (tzn. teoretycznie mógłbyś poprosić administratorów wszystkich serwerów DNS na świecie żeby zrobili flush ale jeśli każdy by tak robił to nagle cache w ogóle straciłby sens).

Jeśli minęło więcej to może się okazać, że coś jest nie tak (np. zmiana jest tylko na serwerze primary ale nie rozpropagowała się do serwerów zapasowych). Wtedy musisz najlepiej najpierw dokładnie zbadać problem za pomocą takich narzędzi jak dig czy nslookup albo http://www.dnsstuff.com/ a potem zgłosić go w odpowiednie miejsce (w zależności od tego gdzie faktycznie występuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trwa wiecej niz 2h - z 24h jak nie wiecej.

 

Twoja teoria 'zmiana jest tylko na serwerze primary ale nie rozpropagowała się do serwerów zapasowych", chyba tez nie pasuje, bo np. neostrada raczej ma dostep, a ja z IPS Inea nie mam. Jakim cudem dzieje sie tak, ze jedni ISP zdazyzli wyczyscic cache, a moj nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja teoria 'zmiana jest tylko na serwerze primary ale nie rozpropagowała się do serwerów zapasowych", chyba tez nie pasuje, bo np. neostrada raczej ma dostep, a ja z IPS Inea nie mam. Jakim cudem dzieje sie tak, ze jedni ISP zdazyzli wyczyscic cache, a moj nie.

Hmm.. chache jest czyszczony automatycznie i teoretycznie to właściciel domeny określa jak długo informacje na temat jego domeny powinny być w nim przetrzymywane. Jeśli masz Linuksa albo jakiś system z rodziny BSD to mogę Ci pomóc. Narzędzi Windowsowych nie znam więc niestety nie dam rady.

Zasadniczo powinieneś sprawdzić jak wygląda odpowiedź serwera, jaki przedstawia TTL itp. Porównaj ją z odpowiedzią jaką dostaniesz bezpośrednio od serwera na którym trzymana jest strefa zawierająca Twoją domenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator pisze, ze to "To klasyka, wpisy rozchodza sie dlugo, zwlaszcza przy zmianach glownych

nsow domeny. Moze to potrwac do 72h." Wiec poczekam jeszcze jeden dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Administrator pisze, ze to "To klasyka, wpisy rozchodza sie dlugo, zwlaszcza przy zmianach glownych

nsow domeny. Moze to potrwac do 72h." Wiec poczekam jeszcze jeden dzien.

No tak, ja zrozumiałem, że zmieniłeś adres IP serwerów DNS (typowy TTL rzędu 1H) a nie same wpisy NS (typowy TTL rzędu 1D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacze.

Zmienialem IP nameserwerow.

 

ns1.domena.com

ns2.domena.com

 

ustawilem inne IPki i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×