Skocz do zawartości
Bart Wilde

Agencje Reklamowe.

Polecane posty

Witam, pisze ten temat z nadzieja na uzyskanie informacji o agencjach reklamowych na naszym rynku. Otoz interesuje mnie, jak wygladaja profity z poszczegolnych. Jezeli to nie tajemnica jaki procent w przyblizeniu dostajecie od nich i jaki procent pokrycia powierzchni reklamowych srednio zapewniaja... Szczegolnie zalerzy mi na Adnet, Arbomedia i IDMNet. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma za bardzo "sztywnych" stawek - agencje zazwyczaj ustalają warunki indywidualnie z serwisami ;-) Najlepiej napisz bezpośrednio do tych agencji zapytanie co ciekawego mogą Ci zaoferować, jakie stawki, na jakie profity liczą dla siebie itp.

 

Co do adNetu to mój znajomy miał z nimi średnio ciekawie, ponieważ obiecywali sporą kasę miesięcznie, a zarabiał 1/5 obiecanej kwoty ponieważ mieli jakieś tam problemy z reklamodawcami i nie wykorzystywali w pełni potencjału reklamowego za który mieli płacić tamtą stawkę ;-) Tak więc przygotuj się także psychicznie na taką ewentualność ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do adNetu to mój znajomy miał z nimi średnio ciekawie, ponieważ obiecywali sporą kasę miesięcznie, a zarabiał 1/5 obiecanej kwoty ponieważ mieli jakieś tam problemy z reklamodawcami i nie wykorzystywali w pełni potencjału reklamowego za który mieli płacić tamtą stawkę ;-) Tak więc przygotuj się także psychicznie na taką ewentualność ;-)

 

Raczej z kazda siecia tak jest. Nie slyszalem jeszcze o brokerze, ktory realizowalby tyle kontraktow, ile obiecywal ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem na znanym mi przykładzie znajomego ponieważ sam nigdy nie uwikłałem się jeszcze w żadną umowę z agencją ;) Ale z tego co wiem zerwał umowę z adNet'em i aktualna agencja (nie jestem pewien która) wywiązuje się z obietnic :P Zależy od agencji i od... szczęścia hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej od szczescia, troche swego czasu zajmowalem sie duzymi serwisami i jestem sklonny twierdzic z doswiadczen wlasnych i znajomych, ze na temat kazdej z sieci da sie znalezc przyklady negatywne. Moje doswiadczenia osobiste opieram glownie na IDM. Jedno co im wychodzilo swietnie to organizacja barterow ;-). Arbomedia wtedy prawie w ogole sie nie liczyla na rynku, wiec ciezko mi powiedziec.

 

Tak wiec specjalnie nie nastawialbym sie na zasadzie "te agencje ktos chwali to ja tam pojde, a ta jest be", bo to po pierwsze zalezy od konkretnego przypadku, a po drugie - to sie potrafi zmieniac w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×