Skocz do zawartości
amivoytec

[szukam] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam. Jak nie trudno się domysleć po temacie - poszukuję serwera dedykowanego ;-). Widzę na forum pełno interesujących ofert, ale żadna nie trafia w moje oczekiwania, ponieważ... szukam dedyka, który postawiony jest na leciwym sprzęcie, czyli procesor ~500MHz, RAM 64-128MB, HDD 10-80GB, 5-100Mbps. Ulokowany najlepiej za granicą, choć oczywiście niekoniecznie. Dlaczego taki stary? Odpowiedź prosta - raz, że na moje cele wystarczający, dwa, że liczę na niewielką cenę. "Pomożecie?"

 

Pozdrawiam,

Wojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak nie trudno się domysleć po temacie - poszukuję serwera dedykowanego ;-). Widzę na forum pełno interesujących ofert, ale żadna nie trafia w moje oczekiwania, ponieważ... szukam dedyka, który postawiony jest na leciwym sprzęcie, czyli procesor ~500MHz, RAM 64-128MB, HDD 10-80GB, 5-100Mbps. Ulokowany najlepiej za granicą, choć oczywiście niekoniecznie. Dlaczego taki stary? Odpowiedź prosta - raz, że na moje cele wystarczający, dwa, że liczę na niewielką cenę. "Pomożecie?"

 

Pozdrawiam,

Wojciech

 

cena sprzetu stanowi dosc niski procent udzialu w calkowitym koszcie serwera(pc) ( chyba, ze mowa o prawdziwych serwerach a nie PCtach zaadoptowanych na serwer). Duzo wyzsze koszty sa lacza,agregatu, klimatyzacji,zdalnego restartu oraz obslugi. Mysle, ze jak zrezygnujesz z czesci tych rzeczy to masz szanse na nizsza cene.

 

napisz, ile dokladnie pasma /gb ruchu potrzebujesz ( bo rozbieznosc miedzy cena za 5 a za 100 jest kolosalna. Tak samo 5 mbps bez limitu transferu kosztuje nie malo, dlatego okresl dokladniej co potrzebujesz, bo znamy tylko parametry maszyny :)

 

ps.

a moze sam VPS Ci wystarczy ( virtualny serwer prywatny, fizyczny serwer podzielony na ,mniejsze serwery o funkcjonalnosci prawie tak duzej jak serwer fizyczny, z plusem, ze system stawia sie momentalnie i nie trzeba go instalowac :) )

Mozesz sobie zobaczyc vpsy tu:

root VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie i szybką odpowiedź. Nie pisałem o transferze, bo przewiduję go jedynie w granicach, mianowicie 10-100 GB na miesiąc, niestety takie rozbierzności, ale nic nie poradzę na to.

 

Pozdrawiam,

Wojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z takim transferem powinien ci wystarczyć dobry vps ...

polecam np. hosteurope.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×