Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBlood

[poradnik] Problemy Z Vnc Po Instalacji środowiska Graficznego

Polecane posty

Jeśli po instalacji środowiska graficznego dotychczas doskonale działający serwer VNC przestał poprawnie działać (uruchamia się, ale nie można się z nim połaczyć) wyświetlając błedy pokroju "Serwer nieoczekiwanie zerwał połaczenie", to oznacza, że namieszało się w katalogu /dev :) Można to jednak łatwo naprawić :) Wklep kolejno komendy:

 

cd /dev

MAKEDEV generic

MAKEDEV std

MAKEDEV console

/sbin/MAKEDEV pty

/sbin/MAKEDEV tty

/sbin/MAKEDEV vc

/sbin/MAKEDEV vcs

 

I naprawione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy jesteś pewny, że masz wystarczające kompetencje do pisania takich poradników?

 

Odpalilem. Pojawiło się kilkadziesiąt razy command not found i raz error o braku dostepu do jakiegoś pliku. Nic nie uleglo zmianie. Wowczas zaczalem pliki przerzucac.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewazny jest jest sposob rozwiązania problemu, wazny jest jego efekt. Jakbys przejrzal nieco fora internetowe o linuxie i grupy dyskusyjne, to znalazlbys wiele identycznych problemow do mojego, którego nie potrafiono rozwiązać. A ja znalazlem b.proste rozwiązanie i chciałem się nim podzielić, co też uczyniłem. Jeśli uważasz, że potrafisz coś rozwiązać lepiej, napisz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewazny jest jest sposob rozwiązania problemu, wazny jest jego efekt.

Nie mam nic do opisywania sposobów rozwiązywania problemów.

Jednak chciałbym zauważyć, że rozwiązanie problemu padło na forum,

bo ktoś Ci podpowiedział możliwe wyjście z sytuacji i akurat zadziałało.

Problemem jest to, że nie rozumiesz co zrobiłeś ani nie rozumiesz czemu

się naprawiło. Ale szybko napisałeś poradnik. Zupełnie bez sensu bo jeśli

ktoś się bierze za administrację serwerem czy kompilację programów

to powinien chociaż umieć przejrzeć logi systemowe. A nie pisać tekstów

w stylu "coś przeleciało, jakieś błędy się pojawiły ale po którymś razie zadziałało, hurra".

A ja znalazlem b.proste rozwiązanie

Tak, naszukałeś się, że hoho

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie nie jest podana jednoznaczna odpowiedź. Wygląda na to, ze twoja szklana kula nie działa jak należy, ponieważ wiem za co odpowiadają kolejne komendy, jakie urządzenia przez nie są "indeksowane". Nie każdy posiadający własny serwer ma rozległą wiedzą i doświadczenie, by wpaść na pomysł zastosowania pokazanej przeze mnie (i po części bellerofronta) metody i to wlasnie do nich kierowany jest ten poradnik. Przy wpisaniu:

 

./MAKEDEV

 

tworzyly się jedynie wpisy związane z podstawowymi urządzeniami (przynajmniej tak bylo w moim przypadku), przez co nadal wczesniej wspomniane uslugi nie chcialy działać. Dopiero wklepywanie po kolei komend dodających kolejne grupy urządzeń przyniosło spodziewany efekt.

 

Tak więc zamiast wyładowywać swoje frustracje i niepowodzenia w życiu na mnie, proponuję zakup worka bokserskiego i na nim wyładowywanie swoich frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×