Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bucler

Dane Z Whois

Polecane posty

Jakiś czas temu wykupiłem serwer i domenę w firmie nie będącej partnerem NASK. Teraz zauważyłem, że w whois jako abonent nie jestem podany ja, tylko to firma hostingowa. Czy to tak zawsze wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Znaczy podani mogą być jako rejestrator, a niekoniecznie jako właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

abonent =? właściciel i jest to firma w której masz hosting ?

Pokaż tą domenę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonent i rejestrator to oczywiście dwie różne rzeczy. Abonentem domeny nie powinna być firma w której wykupiłeś hosting, lecz Ty sam. Jeśli jest jak mówisz to jest to czyste złodziejstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to praktyka, ktora sie zdaza przy malych posrednikach rejestracji domen, a w szczegolnosci przy niektorych firmach tworzacych strony WWW, ze kupuja domene na siebie. To dzialanie bardzo nieladne. Raczej niezgodne z prawem, choc moze byc dopuszczone jakimis kruczkami umownymi z ta firma. Jesli nie bylo to jednak przedmiotem uzgodnien, zdecydowanie zwroc sie do tej firmy, jesli bedzie trzeba to z posrednictwem prawnika i zazadaj natychmiastowej cesji domeny na Twoja firme, pod grozba siegniecia po srodki prawne.

 

Mozliwosc dochodzenia odzyskania domeny przez sady arbitrazowe gwarantowane regulamiem NASK (dotyczy domen polskich) lub na drodze cywilnej.

Z prawa karnego AFAIK wyludzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem teraz zmuszony do opuszczenia serwera , ale dostałem przy tym kod auth info. Domena nie jest cenna ( www.kopernika.pl ) i stoi na niej serwis studencki. Czy wystarczy jeżeli przetransferuje ją do innego rejestratora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh... moje pierwsze myśli keidy przeczytałem Twój pierwszy post kierowały mnie na firmę ServerAdmin :P Jak widzę, nie myliłem się! To niestety jest ich stała praktyka... Jeśli dostałeś od nich kod authinfo to naprawdę masz wiele szczęścia, bo nie wszystkim się to udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×