Skocz do zawartości
koton

Problem Z Przeniesieniem Domeny

Polecane posty

Witam. Mam przed soba nastepujacy problem. Kupilem domene w nazwie.pl jakis czas temu, wraz z hostingiem. Okazalo sie, ze hosting nie nadawal sie do moich potrzeb (chytry chwyt - 1200GB transferu w ofercie - ale 200 na mc :) ). Wiec przyszedl czas na zmiane, udalem sie do xxl-web, wynegocjowalem korzystna oferte. I teraz mam problem z funkcjonowaniem strony.

 

Strona o ktorej mowa to www.fotozrzut.pl . Jezeli zaladujemy zdjecie, to generuje sie nastepujacy adres: http://fotozrzut.pcpnet.xxl-web.pl/zdjecia/5f61eb1bba.jpg . Niestety, www.fotozrzut.pl/zdjecia/5f61eb1bba.jpg nie dziala :) W wyniku tej sytuacji, trace jakze wartosciowe punkty z linkow.. Na moje pytanie suport udzielil nastepujacej odpowiedzi:

Niestety nie jesteśmy bezpośrednim partnerem NASK, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie bezpośrednio przejąć nazwy w tld .pl.

Czy to oznacza, ze nie uda mi sie w pelni przeniesc serwisu do xxl-web/strato? Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej napisalem, zwrocilem sie do XXL z prosba o przeniesienie (zaparkowanie?) domeny na ich serwerach ale w odpowiedzi dostalem to co zaquotowalem.

 

Nie wiem czy to oznacza ze nie mozna przeniesc czy cos... dlatego prosze o pomoc.

http://xxl-web.com/dns.html

 

brak informacji o cenach itp... Na maila jak juz wyzej wspomnialem dostalem odpowiedz negujaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak wyzej napisalem, zwrocilem sie do XXL z prosba o przeniesienie (zaparkowanie?) domeny na ich serwerach ale w odpowiedzi dostalem to co zaquotowalem.

 

Pomieszałeś chyba transfer domeny(przeniesienie do innego operatora) z zaparkowaniem na serwerze Twojego usługodawcy. :)

Jeśli masz zwykły hosting pytasz o dnsy dla Twojego konta i w panelu konta podpinasz domene, następnie w panelu domeny zmieniasz na dnsy z xxl-web.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu jesli przekierowales NSy na serwer xxl-web to bez problemów wszytko powino dzialac. Moze w konfigu gdzies cos grzebneles bo zauplodowalem z ciekawosc zdiecie i na moje oko to cos config daje link serwera a nie domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po mojemu jesli przekierowales NSy na serwer xxl-web to bez problemów wszytko powino dzialac. Moze w konfigu gdzies cos grzebneles bo zauplodowalem z ciekawosc zdiecie i na moje oko to cos config daje link serwera a nie domeny.

Przecież to jest przekierowanie:

<frameset>

<frame name="strona" src="http://fotozrzut.pcpnet.xxl-web.pl/" frameborder="0" />

 

<noframes>

:P

 

Czyli odpowiedź ma już we wcześniejszych postach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi i rebusy :P

 

Zdobylem niezbedne informacje i dzisiaj w nocy bede "parkowal" domene. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajelo mi to niestety troche wiecej czasu niz powinno..

 

Okazalo sie, ze admin ustawil strone w iframe, dlaczego nie wiem, ponoc to nazywa sie "przekierowaniem".. Po wyslaniu kilku maili, w koncu domena zostala "podpieta" i teraz wszystko wyglada juz tak jak powinno :P

 

Mam pytanie: czy niezbedne bylo 'przeparkowywanie' domeny z nazwy na dnsy xxl? Czy samo przekierowanie (wskazanie) z nazwy na xxl nie wystarczyloby, zeby uzyskac ten sam rezultat?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: czy niezbedne bylo 'przeparkowywanie' domeny z nazwy na dnsy xxl?

 

Tak, jest to "normalna" procedura podpinania domeny pod konto. :P

 

Są oczywiście inne możliwości t.j. parkowanie domen na zewnętrznych dns-ach nie związanych z hostingiem ani rejestratorem domeny (np. freedns.sgh.waw.pl), ale w tym przypadku nie ma potrzeby w to się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim pytaniu chodzilo o to, czy "podpinanie" bylo niezbedne - czy nie wystarzcyloby samo przekierowanie z nazwy na xxl aby uzyskac ten sam efekt (tj. nie generowanie linkow z pcpnet.xxlweb w nazwie).

 

Wydaje mi sie, ze jezeli strone umiesci sie w glownym folderze (nie w subdomenie jak tutaj ma miejsce), wowczas samo przekierowanie domeny, aby wskazywala na ten katalog wystarczy, by uniknac generowania "nieporzadanych" linkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak ogólnie ze nie wiadomo o co Ci chodzi. Jakie masz spisy DNS w panelu administracyjnym Nazwa.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zostaw domen? w nazwa.pl lub gdzie indziej w firmie, która jest partnerem NASK (tak dla unikni?cia jakichkolwiek problemów, cho? tutaj to nie jest problemem raczej..)

 

A potem zmie? DNSy na te od XXL.. "ALE".. to, co si? dzieje po prostu mo?e mie? zwi?zek z tym, ?e XXL standardowo nie daje obs?ugi DNSów.. ale czemu Ci nic nie wyt?umaczyli i nie zaoferowali takiej us?ugi (10 czy 12z? rocznie).. tego nie wiem..

 

Mo?na bawi? si? wpisami CNAME itd. ale ja osobi?cie wol? mie? domen? ustawion? na odpowiednie DNSy "na maksa".. ?e ju? w miejscu docelowym s? konfigurowane poszczególne us?ugi.. heh..no ale to trza DNSy mie?, a XXL nie daje i kó?ko si? zamyka...

 

P.S. Kodowanie na webhostingtalk RULEZ normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zacznijcie czytac ze zrozumieniem!

 

Mysle, ze topik nadaje sie do zamkniecia. Przepraszam, jezeli wyrazilem sie gdzies niejasno, taki juz moj styl :P Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×