Skocz do zawartości
verde

Home.pl Vs Ovh - Dydyki

Polecane posty

Witam wlasnie zastanawiam sie nad kupnem serwera dedykowanego w home.pl

Advencet serwer ( czy jak oni tam maja napisane )

 

proc:2x Opteron 280

Prędkość procesora  : Dual 2.4 GHz

Pamiec : 4 GB ECC

dysk : 4x 300 GB

 

Lub zastanawiam sie :

http://www.ovh.pl/produkty/bixeonquadricore.xml

 

http://www.ovh.pl/produkty/bixeonrevolutionlarge.xml

 

W sumie najbardziej mi z polski chodzi .... pingi max do 20 ms ... z home mowili mi ze bedzie od 2 do 20 ms .. z ovh cos krecili .....

 

W home bede musial doplacilc spora ilosc kasy by miec 50 mbps lacze no limit .. w ovh niby to mi daja "od razu "

 

Serwer na gry potrzebny jak cos. ;]

 

W sumie pierwszy raz spotykam sie osobiscie z wybiorem serwera poteznego na gry ....

 

 

Dodatkowo jak w home stoi instalacja win XP lub 2003 w ovh moge za doplate takie cos dostac w home zaczeli mi krecic .... moze ktos cos tam mam glownie mi chodzi o home by powiedziec bo w bok  w home cos kreca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do OVH będziesz miał pingi rzędu 30-40 ms co najmniej (w koncu to Francja). Home'a nie ma raczej partnerstwa z Microsoftem toteż na Windowsa tam nie licz. Szirok z tego forum zajmuje się kolokacją, może dobrym rozwiązaniem byłby zakup serwera i oprogramowania samodzielnie i właśnie kolokacja, jeśli to ma być Polska? Jeśli nie potrzebujesz Windowsa 2003 Server tylko starczy Ci Windows XP czy 2000 to koszty nie będą takie wysokie.

 

Markowy serwer z Opteronem 1212, dyskiem SATA 120 GB i 2 GB RAM to koszt 2,5-3 tys. złotych. Wiadomo, że jeśli złożysz sobie whiteboxa to wyjdzie taniej.

 

Zawsze też możesz skorzystać z usług serwerydedykowane.pl jak coś im wskoczy do stocka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad serwerydedykowane.pl ale tam zawsze wszytko sprzedane pozatym

50 Mbits 4999 zł/mies ... kila zlotych taniej u nich chyba sie nie da ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem np. w Medal Of Honor oraz Quake jest ustawiona dyrektywa sv_fps (Frame Per Second [dla niewtajemniczonych]) na wartość 20 czyli logicznie rozumując 1000ms dzielimy przez 20 i wychodzi nam 50ms czyli ping poniżej tej wartości wydaje się być nieskuteczny i marnowany, nie wiem jakie wartości fps są w innych grach ale sądzę że poniżej 20 raczej nie powinno być. Ping do serwerów w niemczech mamy w granicach 30 - 40ms, więc teoretycznie (z naciskiem na "teoretycznie") zostaje te kilkanaście ms zapasu. Z drugiej strony nie wiem jak cechuje się tendencja wzrostowa pingu gdy serwer jest obciążony, gdy jest określona ilość graczy na serwerze. Jedynie z własnych doświadczeń wiem że ping jako taki wynosi np 30ms lecz po wejściu do gry jest o te 5 - 7ms wyższy. No ale oczywiście przeciętny klient się na tym nie zna i wybierze ofertę usługodawcy z najniższym pingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×