Skocz do zawartości

Polecane posty

czy jest możliwe wynajęcie miejsca na szafę rackową w LiMie w Warszawie? Wiem, że ma tam swoje serwery prosperita, ale czy oni są właścicielem całego DC?

 

jeśli nie, to z kim (z jaką firmą) należy się kontaktować, żeby bezpośrednio wynająć tam miejsce ? Bo Prosperita może tylko wynajęła sobie kawałek DC od kogoś tam.

 

Chciałem wynająć szafę rackową, kupić styk od Level3 100Mbps w tamym miejscu (to znaczy reseller level3 by mi to sprzedał) i podpiąć się do PL-IX i do czego się tam jeszcze da i skorzystać z tego co potrzebuję, a resztę odsprzedać.

 

Macie pomysł jak to zrobić - to znaczy do jakiej firmy się zgłosić konkretnie, żeby wykupić szafę rackową w LiMie? zawsze mogę do prosperity, ale jeśli oni kupują tylko kawałek miejsca, to na pewno opłacalniej by było do kogoś kto tym zarządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwe wynajęcie miejsca na szafę rackową w LiMie w Warszawie? Wiem, że ma tam swoje serwery prosperita, ale czy oni są właścicielem całego DC?

 

jeśli nie, to z kim (z jaką firmą) należy się kontaktować, żeby bezpośrednio wynająć tam miejsce ? Bo Prosperita może tylko wynajęła sobie kawałek DC od kogoś tam.

 

Chciałem wynająć szafę rackową, kupić styk od Level3 100Mbps w tamym miejscu (to znaczy reseller level3 by mi to sprzedał) i podpiąć się do PL-IX i do czego się tam jeszcze da i skorzystać z tego co potrzebuję, a resztę odsprzedać.

 

Macie pomysł jak to zrobić - to znaczy do jakiej firmy się zgłosić konkretnie, żeby wykupić szafę rackową w LiMie? zawsze mogę do prosperity, ale jeśli oni kupują tylko kawałek miejsca, to na pewno opłacalniej by było do kogoś kto tym zarządza.

 

jest jeszcze kwestia wielkosci zamowienia tj. czasem u zrodla moze byc drozej niz u posrednika, gdyz posrednik zakupuje duuza ilosc dostajac spory rabat.

 

szafa w LIMie ( nie znam cen dokladnych) ale mysle, ze kosztuje ok 1500-2000 ( lub wiecej) miesiecznie netto bez lacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATM ma tez data center w LiM, ale bardzo je odradzaja (sugerujac swoje glowne DC na Grochowskiej), w LiMie podobno sa powazne problemy z zasilaniem. Do tego gaszenie wodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym LIMem jest, bo przecież Prosperita też miała problemy z zasilaniem, a teraz większość serwerów lokują w DC w Trójmieście.. W LIMie mieści się także serwerownia HostingCenter, ale niestety nie miałem okazji jeszcze niej korzystać (a ofertę mają całkiem niezłą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak mowie, o problemach z zasilaniem w LiM mowia przedstawiciele ATM bez skrepowania, odradzajac lokalizacje maszyn w tym miejscu. Podobno problem polega na tym, ze konstrukcja budynku jest zbyt slaba, aby wpakowac tam agregaty czy wieksza farme UPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatni pad w DC prosperity w LIM'ie byl 65 Days, 4 Hours and 42 Minutes temu :( wiec az tak zle nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×