Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adam_michnik

Muszę Zapłacić Za Przedłużenie Domeny?

Polecane posty

Witam,

niecały rok temu wykupiłem sobie domenę .org w NetArcie. Była wtedy jakaś promocja, że za pierwszy rok płaciło się taniej, a za przedłużenie na następny drożej. Oczywiście nigdzie nie wyczytałem, że MUSZĘ przedłużyć tą domenę na następny rok. Bo teraz domena ta nie jest mi już potrzebna i nie chce jej utrzymywać ani w NetArt ani w żadnej innej firmie. Ale wczoraj dostałem pocztą od NetArt fakturę z kwotą do zapłaty za drugi rok użytkowania domeny. No więc mam pytanie: czy oni rzeczywiście wierzą w swoją rację i będą mnie jakoś ścigać jeśli nie zapłacę czy może ta faktura to taka podpucha na zasadzie: "wyślemy mu fakturę to będzie myślał że musi zapłacić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przedłużać. Nie zapłacisz proformy i ona po prostu wygaśnie. Jednak jak chcesz ją przedłużyć, to tylko w NetArcie na tym polega ta promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spytałem o to w biurze obsługi i zaznaczyli rezygnacje. ale czy na pewno nie musiałbym płacić jakbym się nie odezwał to nie wiem. jedno nie ulega wątpliwości: przez tą fakturę (i kopertę) niepotrzebnie zostało ścięte jakieś drzewo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pro forma pełni jedynie rolę informacyjną, tudzież ma ułatwić ci opłacenie domeny. Jeśli jednak w regulaminie nie było o tym zapisu, to oczywiście nie musisz jej opłacać. Co innego, gdyby przysłali ci fakturę VAT - to by oznaczało, że usługa została już wykonana i musisz za nią zapłacić (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś, ja raczej wystawiam faktury dopiero po zaksięgowaniu wpłaty, a wcześniej właśnie pro forma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez przesady.. nikt nie zmusi Cię do zapłacenia chyba? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×