Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
andand

[pytanie] Authinfo - uzasadniona prośba?!

Polecane posty

Witam,

mam pytanie, i liczę na podpowiedź osób znacznie lepiej zaznajomionych z tematem niż ja. Administrator firmy, na której serwerach mamy strony (hosting), poprosił mnie o pilne przesłanie authinfo naszej domeny ze względu na zmiany związane z serwerami. Po raz pierwszy stykam się z taką prośbą, a ponieważ wiem, ze authinfo jest informacją dość poufną, mam wątpliwości. Szczerze mówiąc, nie mam szansy sam ocenić, czy faktycznie jest mu niezbędne ta informacja, stąd moja prośba do forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sie dokladnie po co mu ten kod. Niech Ci dokladnie napisze co chce zrobic (ciekawy jestem).

 

pzdr.

 

ps. oczywiscie kodu nie podawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie serwerow wystarczy zmienic DNSy (o ile DNSy sie zmieniaja)

 

a kod authinfo sluzy tylko i wylacznie do zmiany wlasciciela domeny. I nic wiecej. Dlatego nie podawaj kodu

 

kod authinfo nie jest w zaden sposob przypisany do zadnego serwera. wiec przy zmianie serwerow nie trzeba go nigdzie podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - wstrzymałem podanie, jak radziliście. Niesamowite, przenoszą sobie hurtem wszystkie obsługiwane domeny do jednego operatora (?!). Co o tym sądzicie? Taki praktyki są popularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nikt nie moze zmienic rejestratora dla domeny bez zgody jej wlasciciela.

 

Dla mnie oczywistym jest, ze w takim wypadku pierw powinienes dostac informacje, ze domeny chca przetransferowac do innego rejestratora, a nastepnie jesli sie na to godzisz, to mozesz podac im authinfo i Ci w tym pomoga. Ewentualnie zostajesz przy starym rejestratorze, lub sam zajmujesz sie transferem domeny, do wybranego przez Ciebie rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie moga narzucac Ci u jakiego rejestratora bedzie utrzymywana Twoja domena.

Moze sie bowiem zdarzyc, ze nie uda im sie przeniesc tylu domen ilu by chcieli - i np. okaze sie, ze za przedluzenie waznosci domeny bedziesz musial zaplacic wiecej niz u dotychczasowego rejestratora.

 

Ja bym nie wydawal nikomu kodu AuthInfo.

Przeciez jak im go nie wydasz, to i tak nie moga zerwac z Toba umowy na hosting, ani nie poniesiesz zadnych innych konsekwencji.

 

Zreszta, jesli nie powiadomili Cie o celu tych zmian, tzn. ze robia taka "akcje" przenoszenia domen przede wszystkim dla swoich korzysci (by np obnizyc koszt rejestracji nowych domen dla siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×