Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Konfiguracna Spamassasina W Cpanel

Polecane posty

Witam

Konto z cPanelem umożliwia dokładniejsze ustawienie działania SpamAssasina. W pole 'score' wpisuje się poniższe wartości.

 

HTML_FONT_BIG 2.5

HTML_MESSAGE 1.8

UPPERCASE_25_50 0.7

DATE_IN_PAST_96_XX 2.4

MIME_HTML_ONLY 2.4

HELO_DYNAMIC_SPLIT_IP 4.0

REPLICA_WATCH 3.8

DATE_IN_FUTURE_03_06 2.4

HTML_10_20 2.2

HELO_DYNAMIC_HCC 3.0

HELO_DYNAMIC_IPADDR2 3.0

DRUGS_ERECTILE 1.5

STRONG_BUY 2.4

DRUGS_PAIN 1.8

HTML_IMAGE_ONLY_24 1.8

EXTRA_MPART_TYPE 2.0

FROM_LOCAL_NOVOWEL 1.4

HTML_00_10 1.2

 

to jest oczywiście tylko propozycja ustawień. Podniosło to znacząco skuteczność pracy, jednak niektóre listy omyłkowo zakwalifikowane sa jako Spam.

 

Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczeniem z konfigurowania SpamAssasina? Jakie wartości przy poszczególnych ustawieniach sprawdzają się najlepiej?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakich testow nie przechodza false-positives (maile omylkowo uznane za spam) i wyciagnij na tej podstawie jakies wnioski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz jakich testow nie przechodza false-positives (maile omylkowo uznane za spam) i wyciagnij na tej podstawie jakies wnioski :D

 

Samemu probuję dojść do własnych wniosków jednak jest to dość trudne bo skuteczne sprawdzenie wymaga dłuższego czasu. Byłbym wdzięczny za kilka sprawdzonych rad lub ustawień.

 

Być może warto zastosować jakieś dodatkowe ustawienia jakie pominąłem wcześniej?

 

Ednet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samemu probuję dojść do własnych wniosków jednak jest to dość trudne bo skuteczne sprawdzenie wymaga dłuższego czasu. Byłbym wdzięczny za kilka sprawdzonych rad lub ustawień.

 

Być może warto zastosować jakieś dodatkowe ustawienia jakie pominąłem wcześniej?

Jak trudne? Zobacz za co 'legalny' mail dostaje punkty i zdecyduj czy faktycznie sie za to tyle pkt. nalezy czy nie.

 

Natomiast co do usprawnien - wlacz Bayes'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przetlumacze wczesniejsza wypowiedz

zobacz w naglowkach maili nieslusznie oznaczonych jako spam reguly ktore zostaly zastosowane i je zmien

jak mi powiadomienia z forow oznaczal jako spam to pozmienialem 2 regulki i juz nie oznacza

w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samemu probuję dojść do własnych wniosków jednak jest to dość trudne bo skuteczne sprawdzenie wymaga dłuższego czasu. Byłbym wdzięczny za kilka sprawdzonych rad lub ustawień.

 

Być może warto zastosować jakieś dodatkowe ustawienia jakie pominąłem wcześniej?

Jak trudne? Zobacz za co 'legalny' mail dostaje punkty i zdecyduj czy faktycznie sie za to tyle pkt. nalezy czy nie.

 

Natomiast co do usprawnien - wlacz Bayes'a :D

 

Wiem że tak trzeba modyfikować wartości, obawiam się jednak że jeśli zmienię jakąś wartość aby jedne majle byly nie zaznaczane jako Spam to dla innych wiadomości to ustawienie nie będzie prawidłowe.

 

Dzieki za pomoc. Zaczynam zabawę ze SpamAssasinem. Jak uda mi się dojść do jakichś ciekawych wniosków przedstawię je tutaj.

 

Na serwerze nie mam dostępu do roota a tylko do WHM/cPanel wiec filtr Bayes'a odpada :)

 

@moron: dzięki również za pomoc

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że tak trzeba modyfikować wartości, obawiam się jednak że jeśli zmienię jakąś wartość aby jedne majle byly nie zaznaczane jako Spam to dla innych wiadomości to ustawienie nie będzie prawidłowe.
Skoro kwalifikuje legany mail jako spam to znaczy, ze te ustawienia juz teraz nie sa prawidlowe :(

 

btw: niech jakis moderator przeniesie temat do odpowiedniego dzialu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×