Skocz do zawartości
Tomi

Transfer Domeny Z Supehost.pl

Polecane posty

Ostatnio postanowiłem uzyskać authinfo (do .pl) z Superhost.pl.

Jednak w FAQu na ich stronie przeczytac można, że:

 

Pragniemy zaznaczyć, iż kody authinfo umożliwiające wytransferowanie domeny są najważniejszymi informacjami dla domeny a ich pobranie wiąże się nierozerwalnie z chęcią rezygnacji z naszych usług.

Teraz mam pytanie. Czy uzyskując authinfo muszę rezygnować koniecznie z usług firmy, czy mogę w niej pozostać wrzycając kod do szuflady i wykorzystując go za jakiś bliżej nie określony czas? Czy kod authinfo ma jakiś termin ważności czy obowiązuje bezterminowo? Jak to jest rozwiązane w "normalnej" firmie np home.pl, czy nazwa.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz go schować do szuflady, ale może on kiedyś nie zadziałać, bo rejestratorzy generują co jakiś czas nowe kody authinfo.

Najczęściej niestety nie otrzymasz informacji jak długo pozostanie twój kod ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w normalnych firmach jak to napisałeś to piszę się pismo podaje się numer dowodu osobistego lub pesel i wysyła się pocztą (fax) na adres firmy

obecnie tylko OVH ma możliwość wydania kodu w panelu innym mówiąc fajnie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to pytanie dotyczy jak długo ważne jest authinfo. Rozumiem z odpowiedzi "jamesbond'a" że nie jest to kod wieczny i jest co jakiś czas zmieniany dla bezpieczeństwa.

 

Ciekawe jest też to jak się ma FAQ Superhost.pl do tego co pisze NASK o prawach konsumenta (konkretnie pkt. 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, wydaje mi się że nie powinno być nigdzie problemu z wydaniem authinfo. Mówie tak, bo :

1. regulamin Nask mówi wyraźnie - niezwłocznie wydać kod na Twoje żądanie.

2. sprawdziłem to sam

 

Kiedyś zarejestrowałem domenę w Az.pl, zaakceptowałem jakąś promocje (nie te 15zł co jest teraz, dające do myślenia, wtedy to było 59 netto chyba) :D

Po roku czasu kiedy przyszło ją odnowić i spojrzałem w cennik Az, złapałem się za głowę jak cene zobaczyłem.

Ponieważ domeny nie używam, zdecydowałem się zrezygnować z niej, ale pomyślałem że warto przedtem przekonać się samemu jak to jest z tymi promocjami i wydawaniem authinfo.

Otóż, napisałem pierwszego maila z prośbą o authinfo; otrzymałem odpowiedź AZ, że należy zapłacić X zł najpierw; wysłałem drugiego maila powołując się na Prawa Abonenta i pkt3; otrzymałem kolejną odpowiedź z moim kodem authinfo i powiadomieniem że i tak należy zapłacić X zł. I w sumie mógłbym to olać, przenieść domenę do innego rejestratora, ale ponieważ jestem uczciwy to nie zrobie tego. Opłatę należy płacić zgodnie z regulaminem AZ jeśli przetransferujesz domene do innego rejestratora. Ja poczekam, aż domena wygaśnie i na nowo ją zarejestruje. A kod authinfo mam w szufladzie, nie wiem czy by teraz zadziałał. I tym razem zarejestruje nie w AZ, bo kiedyś mnie ta firma oszukała.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam pytanie. Czy uzyskując authinfo muszę rezygnować koniecznie z usług firmy, czy mogę w niej pozostać wrzycając kod do szuflady i wykorzystując go za jakiś bliżej nie określony czas? Czy kod authinfo ma jakiś termin ważności czy obowiązuje bezterminowo?

 

Kody auth info zmieniane są cyklicznie, raz na dwa tygodnie. Dlatego też widnieje taka informacja, że wydanie kodu auth info wiąże się z chęcią rezygnacji z naszych usług. Oczywiście każdy użytkownik ma do tego pełne prawo i jeżeli tylko chce przenieść domeny, to nie robimy z tego powodu żadnych problemów.

 

Użytkownik wysyłający do nas prośbę o kod authinfo dostaje maila z potwierdzeniem wydania kodu a następnie na adres przypisany do kontaktu domeny zostanie wysłany kod auth info. Cała procedura trwa maksymalnie 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×