Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
korek101

Problem Z Dnsami Na Domenie

Polecane posty

Witam

Kupiłem domene w nazwa.pl i poszyłem do zakładki

 

dodaj serwery DNS w domenie

 

Dodałem 2 dns mianowicie ns1 i ns2. domena.pl i skierowałem je na 1 IP (do serwera) i dodaje ns do domeny i aktualizuje je

 

- Serwer jest poprawnie skonfigurowany co do dns więc tu nie ma sie czego czepic..

 

Następnie przechodzę do panela admina klienta i chcę skierowac wykupiona domene na moje dns (ns1 i ns2)

- zmieniam dns z nazwy na te które były skonfigurowane dla tego serwera i zatwierdzam

 

- POJAWIA SIE KOMUNIKAT

 

"Podany serwer DNS ns1.xxxx.pl nie istnieje. Prosimy o sprawdzenie poprawności wpisanych danych." a innym razem :

"Uwaga! Domena posiada skonfigurowane przekierowanie. Jeżeli potwierdzisz chęć zmiany serwerów DNS na inne niż w NetArt, usługa przekierowania zostanie usunięta po wykonaniu zmiany. Jeżeli istnieje darmowe konto e-mail w tej domenie, wraz ze zmianą delegacji domeny zostanie bezpowrotnie usunięte.

 

Po wykonaniu operacji domena będzie przypisana do następujących DNS'ów:"

 

I zatwierdzam ( to 2) i pojawia się znowu komunikat (zegarek sie kręci)

 

"Operacja nie może zostać przeprowadzona.

Podany serwer DNS ns2.xxxx.pl nie jest skonfigurowany dla domeny xxxxxxxx.pl.

 

 

Co może byc przyczyna takiego stanu... co jest źle skonfigurowane??? bo ja juz sam nie wiem...

czy to wina serwera czy nazwy.pl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie serwera dns. Po prostu nie jest on skonfigurowany do przyjęcia domeny i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi że domene 1 przyja tą główną... a inne nie chce przyjąć a admin mówi że jest wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×