Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gość8

Serwer Dedykowany + Wmvare + Windows

Polecane posty

Witam.

 

Niedługo będę posiadał serwer dedykowany w hetzner.de. Będzie tam Linux i to będzie jego główna rola. Mam jednak zamiar postawić tam również serwer gry, który jest dostępny tylko i wyłącznie dla Windows. W związku z tym wymyśliłem, że postawię tam VMware. I tu pytania, czy hetzner nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu i czy w ogóle Windowsa można legalnie zainstalować w VMware w takiej sytuacji? I czy musi to być BOX, czy może być OEM?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Hetzner daje Ci sprzęt do twoje dyspozycji możesz na nim zrobić wszystko co będzie legalne. Jeżeli skorzystasz z legalnego oprogramowania nie będą Ci mogli nic zarzucić. Co do licencji windowsa (ostatnio coś zmieniali system licencjonowania) to z tego co się orientuje będziesz musiał posiadać wersje box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie to ostatni Windows, tylko jakiś NT 4.0 (nadal można kupić nową wersję OEM) lub 2000. Może ktoś orientuje się bardziej odnośnie tego czy może to być OEM? Ale i tak dobrze, że można w ogóle wykonać taką operację, dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NT 4.0 w boxie z fakturą kosztuje na Allegro 120 zł, więc to nie jest duży wydatek. Jeśli serwer nie będzie "produkcyjny" tylko testowo-zabawowy możesz też na nim legalnie i zgodnie z licencją zainstalować np. 6 miesięcznego triala Windows 2003.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli serwer nie będzie "produkcyjny" tylko testowo-zabawowy możesz też na nim legalnie i zgodnie z licencją zainstalować np. 6 miesięcznego triala Windows 2003.

Przepraszam za pytanie troche OT, ale czy trial nie moze byc na serwer "produkcyjny"? Bo z tego co mi sie wydawalo to _chyba_ moze (nawet kiedys IDG wydawal taka gazetke z trialem SBS i zachecal do instalacji w firmach).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja pamiętam z kolei jak przez mgłe, że miałem triala angielsiego Windows 2003 z MSDN i tam było jakieś zastrzeżenie że nie ma być do komercyjnego użytku - ale postaram się to sprawdzić, żeby ew. potwierdzić/zdementować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy serwer gier, który będzie publicznie dostępny, ale nie będzie przynosił zupełnie żadnych dochodów, można nazwać produkcyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy serwer gier, który będzie publicznie dostępny, ale nie będzie przynosił zupełnie żadnych dochodów, można nazwać produkcyjnym?
produkcyjny != komercyjny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×