Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MlodyX

Domeny, Subdomeny, Willcardy

Polecane posty

Mam pytanie, problem u jednego z dostawców takowy problem chcę stworzyć spory serwis i mieć coś takie

strona główna dajmy na to xyz.pl i pod serwisy sport.xyz.pl, muzyka.xyz.pl i to nie ma problemu

ale jak ktoś wpisze nazwę nie istniejącego serwisu czyli bzdura.xyz.pl to wyświetla się wtedy główna strona usługodawcy, więc zrobiłem xyz.pl, www.xyz.pl, *.xyz.pl - ale wtedy przestały subdomeny działać.

 

Co zrobić aby nie pojawiała się strona dostawcy tylko komunikat o błędzie bądź coś innego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczywiscie moge sie mylic ale jezeli chodzi o DirectAdmin(nie wiem jak z innymi panelami) - wlaczajac willcard tracimy subdomeny gdyz wszelkie nazwy wpisywane przed nasza domena przekierowywuja na glowna strone serwisu:)

 

Jak juz wczesniej napisalem moge sie mylic:)

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Oczywiscie moge sie mylic ale jezeli chodzi o DirectAdmin(nie wiem jak z innymi panelami) - wlaczajac willcard tracimy subdomeny gdyz wszelkie nazwy wpisywane przed nasza domena przekierowywuja na glowna strone serwisu:)

 

Jak juz wczesniej napisalem moge sie mylic:)

 

Pozdrawiam !

 

Niestety nie korzystam z DA tylko hosting posiada skrypt autorski.

 

Tak wiem, że włączając WC traci się subdomeny.

 

Jesli jest wlaczony willcard to nie mozna miec subdomen (ewentualnie przez skrypt).

 

--||--

 

Nom właśnie więc pytanie co zrobić i jak zrobić żeby sub-domeny działały a wrazie wpisania nie istniejącej sub-domeny, żeby użytkownik nie był przekierowywany na stronę hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jesli jest wlaczony willcard to nie mozna miec subdomen (ewentualnie przez skrypt).

 

Mozna mozna. Wazna jest jednak kolejnosc wirtualek w Apache'u. Zaczynac sie musza subdomeny, a ostatnia zdefiniowana wirtualka musi byc ServerName domena.pl / ServerAlias *.domena.pl. Wtedy beda dzialac i subdomeny i wildcard. Najprosciej napisac skrypt ktory bedzie zbieral wszystkie konfigi, sortowal wedlug dlugosci wartosci ServerName i ukladal w tej kolejnosci konfig - domena.pl bedzie na pewno nizej niz jej subdomeny :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×