Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoos

Problem Z Wydajnością Vps 256ram

Polecane posty

Witam :)

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wzystkich serdecznie

 

Mam chyba standartowy problem, jaki nęka właścicieli serwerów z krótkim stażem :P

 

Przejdźmy do rzeczy, od 5 dni strasznie rośnie mi load i w godzinach szczytu serwer muli. Kombinuje więc od tych paru dni zmieniać, ustawiać ale z mizernym skutkiem. Albo jest gorzej albo tak samo.. :/ Cała nadzieja więc w was, w ekspertach :)

 

Dołaczam moje dane:

 

server-tuning.conf

 

StartServers		 5
MinSpareServers		10
MaxSpareServers	 50
ServerLimit		85
MaxClients		 70
MaxRequestsPerChild	300

KeepAlive Off

 

my.cnf

 

key_buffer = 2M
max_allowed_packet = 2M
table_cache = 1024
sort_buffer_size = 1M
net_buffer_length = 8K
read_buffer_size = 1M
read_rnd_buffer_size = 512K
myisam_sort_buffer_size = 2M
query_cache_size = 16M
query_cache_type = 1
query_cache_limit = 8M

 

Przy 450 online jeszcze jako tako wszystko chodzi, powyzej zaczyna mulic a pozniej pada całkowicie.

VPS 256MB RAM, wiem że trochę to mało, ale zanim przeniosę się na porządniejszą maszynkę, chciałbym jeszcze na tej normalnie funkcjonować.

Dodam jeszcze że typowe zabiegi tuningowe typu: zmniejszenie timeoutu apacha oraz deaktywowanie plików .httacces zrobiłem :)

Czy na podstawie dołączonych danych, możecie doradzić, jakie opcje zmodyfikować, by jeszcze uzyskać trochę wydajności. Dziwi mnie też, że serwer siada tylko ze względu na procek, RAM jest wykorzystywany max w 60-70% ..

 

Z góry dziękuje za pomoc! W razie czego mogę podać inne dane ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już teraz na "oko" keybuffer wygląda na trochę za mały.. Dorzuć też eacceleratora lub inny podobny soft do PHP - o ile w środowisku shared sprawdza się to tak sobie, to jeśli chodzi o pojedyncze witryny, gdzie wystarczy zkeszować 10 skryptów działa to często ślicznie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Status mysqla

Threads: 1  Questions: 1571788  Slow queries: 9  Opens: 1117  Flush tables: 1  Open tables: 306  Queries per second avg: 33.627

 

Zaraz się biorę za instalację eacceleratora ;)

 

//Edit

 

Podczas instalacji napotykam jednak na problem :/ Zainstalowalem automake i autoconf, ale niestety podczas instalacji eacceleratora wyskakuje błąd:

 

configure.in:65: error: possibly undefined macro: AC_PROG_LIBTOOL
If this token and others are legitimate, please use m4_pattern_allow.
See the Autoconf documentation.

 

Miał ktoś kiedyś coś podobnego i wie jak to ominąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokumentację, nawet dogrzebałem się do brakującego makra, ale tam nie ma nic wyjaśnione jak go wgrać etc.. Napisane są tylko jego funkcje :/ libtool mam wgrane, wiec nie wiem o co się to może pluć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×