Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Directadmin - Przenoszenie Kont Między Serwerami

Polecane posty

witam

Czy w przypadku gdy chialbym przeniec konta z jednego serwera na drugi Directadmin posiada moduł wygodnego transferu kont? Coś takiego chyba ma cPanel.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale musisz koniecznie sprawdzać dokładnie skopiowane pliki... Backup DA nie do końca jest doskonały... jeśli nie masz za wielu userów, to radzie Ci wszystko dokładnie sprawdzić, czy oby wszystko jest na swoim miejscu ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma, ale musisz koniecznie sprawdzać dokładnie skopiowane pliki... Backup DA nie do końca jest doskonały... jeśli nie masz za wielu userów, to radzie Ci wszystko dokładnie sprawdzić, czy oby wszystko jest na swoim miejscu ;-) Pozdrawiam.

 

dzieki za odpowiedz.

A jakie dane mogą nie zostać skopiowane? Aliasy, subdomey, emaile czy zwykla zawartosc ftp?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem problem z domenami, nie zostawaly do konca zakladana. Byl wpis do dns, ale nie pojawialy sie w da usera. Stad nie dzialala poczta etc.

 

Druga sprawa, sprawdzaj po restoru, czy na pewno sie wszystko przywrocilo. Mialem sytuacje, ze wiadomosc byla pozytywna, Users have beed restored, a tak na prawde nic sie nie przywrocilo. Od tej pory wszystko sprawdzam po przywroceniu ( chociaz tak na oko :mellow: ).

 

Milych przenosin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zdażało mi się nie kopiowanie kont email i kopiowanie domen do innych userów :mellow: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam serwera z DA.

teraz jestem na resellerze z WHM i jak dojdzie mi jeszcze kilku klientow to kupie dedyka z DA lub WHM.

 

Bardziej sklaniam sie ku DA wole wiedziec jak pozniej wygladają trudniejsze operacje typu np przenosiny.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z WHM owiele łatwiej i po prostu... przenosi się, a z DA nie wiadomo, choć jestem bardzo za DA, to ma on również swoje minusy... Ale przynajmniej nie jest tak dziurawy jak cPanel :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z WHM owiele łatwiej i po prostu... przenosi się, a z DA nie wiadomo, choć jestem bardzo za DA, to ma on również swoje minusy... Ale przynajmniej nie jest tak dziurawy jak cPanel :mellow: Pozdrawiam

 

wlasnie nie chce inwestowac w cPanel bo oprocz jego wysokiej ceny slyszalem wiele o kiepskich zabezpieczeniach i licznych problemach.

 

Kiedyś nawet na www.webhostingtalk.com przeczytalem informację ze www.eurovps.com ma zamiar wstrzymac sprzedaz VPSow z WHM z uwagi na liczne bugi.

 

Od panela nie wymagam wielu opcji i wodotryskow jednak te jakie sa musza dzialac stabilnie i bezproblemowo.

Czytalem ze taki wlasnie jest DA. Czy np aktualizacja php lub mysqla jest wykonywana spod panela i nie sprawia problemow? Czy trzeba kompilowac recznie paczki?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat aktualizacji nie wykonuje się spod panelu, tylko spod shella, przy użyciu przygotowanego do tego skryptu. Wszystko jest niemalże banalne, pozatym na directadmin.com/forum lub help.directadmin.com można znaleść mnuuuuuuuuuustwo porad, trików i howto. Na prawde pod względem supportu, stabilności jak i funkcjonalności DA jest super panelem ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×