Skocz do zawartości
ABX

Jak wysyłać z serwera VPS (płatnego na godziny) massmailing?

Polecane posty

Chciałbym wysyłać z serwera VPS (płatnego na godziny) massmailing.

Będą to maile z zapytaniem, interesują mnie odbicia w przypadku gdy po wysłaniu okazuje się, że adres pocztowy nie istnieje (odbicie twarde). Na tej podstawie chciałbym odfiltrować maile z mojej bazy, które już nie istnieją.

Efekt końcowy ma być taki, że za jednym zamachem wyślę zapytania i przy okazji otrzymam odbicia na adres w nagłówku "Return-Path".

Wszystkie płatne usługi takie jak Mailgun, Mailchimp itd są zbyt drogie biorąc pod uwagę wolumeny, jakie chce w krótkim czasie wysłać.

Powiedziano mi, że najtańszym sposobem będzie VPSem płatnym na godziny z postawionym serwerem SMTP., jednak mam pewne wątpliwości:
- Czy jeżeli zostanę oznaczony jako spamer (a na pewno tak po jakimś czasie będzie) to czy mimo zmniejszonej skuteczności zapytań, będę mógł nadal otrzymywać odbicia na adres w nagłówku "Return-Path"? Czy serwery SMTP wysyłają odbicia jeżeli pochodzą one od "spamera"?
- Jaki jest najprostszy sposób, aby postawić serwer SMTP na takim serwerze VPS i podpiąć pod to domenę? (zakładając np. że na serwerze działa ubuntu). Są jakiś pod to gotowe skrypty? Chciałbym cały setup jakoś zautomatyzować.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×