Skocz do zawartości

Historia edycji

kamildee

kamildee


Update

8 godzin temu, nospa napisał:

Jak jest podłączony dysk? Bezpośrednio, przez RAID etc?

Tak, aczkolwiek teraz gdy podlaczylem dysk do kompa nie pokazuje go w 'Mój komputer' a kiedy wszedlem w zarzadzanie dyskami ukazalo mi sie takie okienko (zalacznik). Wczesniej tez gdzies zobaczylem, ze dysk nie jest sformatowany. Wiec wychodzi na to, ze dysk jest OK tylko musze go zinicjalizowac jako GPT. Zrobie to i sprawdze czy teraz serwer bedzie go widzial :)

 

Screenshot 2021-09-08 172743.png

 

______ 

UPDATE:

Ok, wiec w BIOS'ie widze juz dysk ale w instalatorze CentOS 7 wciaz nie.

 

Moze to wciaz kwestia sterowników? Dodam, ze aktualna wersja mojego BIOS'u to 2.11.2.

Które z tych sterowników Waszym zdaniem powinienem zainstalowac?

https://www.dell.com/support/home/en-uk/product-support/product/poweredge-t440/drivers

 

Moge tez dolaczyc zdjecia pelnych ustawien dysku z BIOS'u.

kamildee

kamildee


Update

7 godzin temu, nospa napisał:

Jak jest podłączony dysk? Bezpośrednio, przez RAID etc?

Tak, aczkolwiek teraz gdy podlaczylem dysk do kompa nie pokazuje go w 'Mój komputer' a kiedy wszedlem w zarzadzanie dyskami ukazalo mi sie takie okienko (zalacznik). Wczesniej tez gdzies zobaczylem, ze dysk nie jest sformatowany. Wiec wychodzi na to, ze dysk jest OK tylko musze go zinicjalizowac jako GPT. Zrobie to i sprawdze czy teraz serwer bedzie go widzial :)

 

Screenshot 2021-09-08 172743.png

 

 

______ 

UPDATE:

Ok, wiec w BIOS'ie widze juz dysk ale w instalatorze CentOS 7 wciaz nie.

 

kamildee

kamildee

7 godzin temu, nospa napisał:

Jak jest podłączony dysk? Bezpośrednio, przez RAID etc?

Tak, aczkolwiek teraz gdy podlaczylem dysk do kompa nie pokazuje go w 'Mój komputer' a kiedy wszedlem w zarzadzanie dyskami ukazalo mi sie takie okienko (zalacznik). Wczesniej tez gdzies zobaczylem, ze dysk nie jest sformatowany. Wiec wychodzi na to, ze dysk jest OK tylko musze go zinicjalizowac jako GPT. Zrobie to i sprawdze czy teraz serwer bedzie go widzial :)

 

Screenshot 2021-09-08 172743.png

×