Skocz do zawartości
gracz0

directadmin wewnetrzne ip w sieci , brak autoryzacji

Polecane posty

witam. Zakupilem  ... hmm wzielem  wariant  bezpłatnej licencji  DA  tzw trial  na testu.  Jako ze aktualnie  posiadam w domowym  zaciszu  serwer  chmury i okazionalnie dostalem  drugi  serwer / pc jak zwal tak zwal  stwierdzilem  ze postestuje  na nim  kilka rzeczy.  Zamowilem  testowa  licencje  DA przez ich oficialna strone  wypelnilem  dane.  Doczytalem  sie by w przypadku  kiedy  serwer  bedzie  posiadal  wewnętrzne ip , podawac  do licencji  zewnetrzne  ip. I tak zrobilem.  Oczywiscie  serwer  chmury  dziala  poprawnie,  lecz jest problem  z panelem  DA. W logach  caly czas  wyskakuję  ze moje ip / tutaj  moje wewnetrzne  ip 192.168.xxx.xxx. / jest  niezgodne z ip licnejcji.  W domu mam 2 sieci  jedna  pod * serwer * druga dla domu.  Ale to nie  istotne.  Serwer  laczy  sie z 1 routerem  za pomocą kabla  wiec  jakies  dodatkowe  utrudnienia  są na poziomie  0 przynainniej  tak mi się  wydaje.  Teraz  mam pytanie  czy taki  blad  wystepuje  tylko  na wersji  testowej  czy ja cos  robie źle  ? Podczas  instalacji  zadnych  błędów  nie bylo,  instalacja  zakończyła  się sukcesem.  Może jakieś  porty  nie standardowe  zwolnić? Choć  wszytko  sprawdzalem  z wewnetrznej  sieci.. wiec  nie wiem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji Directadmina MUSISZ podać adres IP, pod którym będzie stał Directadmin ale dodatkowo sama instalacja pobiera także adres zewnętrzny. Stąd - możesz mieć problem z ip licencji. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji DA POBIERA  mój wewnetrzny adres. Nawet po wpisaniu zewnetrznego  ip pokazuje  w logach  zewnetrzny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×