Skocz do zawartości
gracz0

owncloud backup 100 % bezpieczne dane / przeniesc dane

Polecane posty

Witam, robił ktos kiedys przeprowadzke calego systemu  chmury * owncloud * . Chodzi o to ze zamierzam fizycznie  zmienic  serwer. Aktualnie zajete dane okolo 100 giga, ktore musze przeniesc i nie stracic. Jest to kolo 5 kont.  Od okolo 3/ 4 lat wszytko  dzialalo fajnie i w sumie dalej dziala, ale trafila mi sie  do domu nowa maszyna [ tak serwer mam w domu , prywatna chmura ] . Teraz przymierzam sie do przeprowadzki . Aktualnie wszytko chodzi pod debianem 9, do administracji   uzywam webmin [ chodzi  tutaj o interfejs graficzny , nie licze tzw ssh ] owncloud na biezaco sie aktualizuje od tych kilku lat. Dodatkowo na serwerze posiadam kilka malych stron www, lecz to akurat znalazlem rozwiazanie. Aktualnie  zostal mi tylko * owncloud * . Nigdy nie przenosilem tego CMSa bo tak to nazwe, czy skryptu, wiec nie wiem jak to ugrysc. Rozumiem ze pliki bazy MYSqL przenosze , ale co z fizycznymi plikami, ?? raczej tzw kopiuj wklej, raczej by bylo za latwo ? . Tym bardziej ze jest jakas struktura katalogow.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×