Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kromeka

Internet 600mbit jaki router

Polecane posty

Witam mam pytanie bo kupiłem sobie internet 600 Mbit od https://www.awist.pl/

i chcieli mi dać router ale uznałem że jak mam swój, a dodam że wcześniej miałem radiówkę 6 mbit/s.

Myślałem że będzie wszystko okej ale jak pewno się domyślacie no okej nie jest w żadnym stopniu.

Więc pytam jaki router kupić do 300 zł zależy mi na tym żeby było coś około tych 600.

W domu mam smart tv lapka stacjonarke i 2 telefony i chce żeby to wszystko działało rewelacyjnie a nie tak jak teraz więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz jedynie sprawne przeglądanie internetu - wówczas każda firma (również cisco / asus jak napisał majsterpiotrek69) będzie dobra, byleby wybrać porządny model.

Jeżeli o mnie chodzi, to mam nieco inne wymagania - praca zdalna, w tym również zdalne włączanie komputerów. Ponieważ jest to dosyć skomplikowany temat w przypadku domowych routerów, które nie pozwalają na pakiety broadcast, a w dodatku czyszczą tablicę ARP, jedynym rozwiązaniem w moim przypadku, jeżeli chcę się trzymać domowych routerów (a nie jakichś profesjonalnych za 1000 zł i więcej) są produkty TP-Linka. Jako jedyne w standardzie mają ARP-Binding w ustawieniach. Linksysy i Cisco nie mają takiej opcji w ogóle i nie ma siły, żeby dodać stały wpis w tablicę ARP. Netgeary i Asusy mają taką możliwość (niektóre) poprzez telnet, ale wymaga to każdorazowego wpisu po zmianie ustawień lub aktualizacji. Asusy, wbrew różnym dobrym opiniom, są dla mnie porażką - powolne w konfiguracji, mało stabilne jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje itd. Podobno Mikrotiki są niezłe, ale nie są aż tak popularne.

Sugeruję więc dobrego TP-Linka np. jakiegoś nowego Archera. Chyba, że potrzebujesz więcej niż 16 wpisów w tablicę przekierowań portów - tutaj, niestety, domowe TP-Linki mają te swoje durnowate ograniczenie. Ale mało kto potrzebuje aż tylu wpisów.

 

Edytowano przez ratx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×