Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Migracna Z Resellera Na Dedyka

Polecane posty

Witam

Kilka razy zmienialem juz serwer ale zawsze z resellera na resellera. Teraz juz bede musial przejsc na dedyka (obecny ISP nie zachwyca). Wszystkie moje konta mam na serwerze CentOs 4.4 z WHM/cPanel z DNSami ustawionymi na ns.MojIsp.pl/ns2.MojIsp.pl.

 

Bede chcial wykupic dedyka i z przeniesieniem kont sobie poradze bez problemu jednak nie wiem jak zrobic z DNSami. Na dedyku musze miec wlasne DNSy np ns1.MojSerwer.pl.

 

Napewno bede musial zmieniac DNSy we wszystkich domenach moich klientow na nowe.

 

Ale jak to zrobic zeby odbylo się to najbardziej bezbolesnie?

 

Pomysł: Włączyć na starym serwerze przekierowanie kont na IP nowego serwera. Po przeniesieniu wszystkich kont i ich skonfigurowaniu (kilkanascie dni) zaczne przekierowywac wszystkie domeny na moje DNSy. W tym czasie każde konto będzie niedostępne max 1-2 godziny.

 

Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiej migracji? Chodzi mi o problem z wlasnymi DNSami. Przenosić będę konta z serwera z WHM/cpPanel na DA, bede to robil recznie bo nie ma chyba zadnego automagicznego skrypytu do tego.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo dobry, pod koniec swoje nowe IP na dnsach zmien najlepiej ok 24, wtedy do rana sie ladnie rozpropaguja. Co do migrowania z cpanlelu na DA jest cos takiego, widzialem ostatnio na forum directadmina, zajrzyj. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie cpanel-cpanelbo w WHM jest opcja do przenosin na nowy serwer, mając resellera pojedyńczo ale lepiej niż ręcznie.

Z domenami jest już większy problem bo do Twój klient u rejestratora domeny musi zmienić DNSy na nowe już Twoje, do tego czasu oczywiście jakimś wyjściem jest zmiana na starym serwerze IP w strefie danej domeny.

 

ps

Poczytaj forum DA może znajdziesz wkazówki http://directadmin.com/forum/showthread.php?threadid=2247

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z domenami jest już większy problem bo do Twój klient u rejestratora domeny musi zmienić DNSy na nowe już Twoje, do tego czasu oczywiście jakimś wyjściem jest zmiana na starym serwerze IP w strefie danej domeny.

 

Nie do końca, gdyż u niektórych rejestratorów zmienia się tylko nazwy, nie IP. Więc nazwy już automatycznie się zmienią po zmianie IP NS`ow. Ale tak jak mówilem, najlepiej to wysłać mailing do userów, aby na noc zmienili delegacje, a rano beda szczęśliwi, że im już działa na nowym serku :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MBorowski ednet pisal ze jest ns.MojIsp.pl a zmienia na ns1.MojSerwer.pl czyli musza klienci zmienic jak z nimi przechodzi z dedyka firmy X z nsami ns.x.pl na wlasny i wlasne nsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za Waszą pomoc. ten skrypt konwertujacy konta z cPanel na DA moze się okazać bardzo przydatny

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×