Skocz do zawartości
PiciuU

OpenVPN, konfiguracja w stylu "hamachi"

Polecane posty

Witam. Robiłem dzisiaj konfigurację openvpn na serwerze VPS. Wszystko działa, lecz nie tak jak miałem to w zamyślę. Aktualnie jest tak, że gdy połącze się z vpnem przez np klienta OpenVPN to otrzymuję adres IP (np. 10.8.0.6) i mogę przeglądać internet używając adresu publicznego serwera VPS. Chciałbym jednak, aby działało to w stylu Hamachi, tj. gdy połączę się z vpn to wirtualna karta sieciowa otrzymuje adres w stylu 10.8.0.6 lecz adres wyjściowy do internetu jest dalej tym samym od dostawcy internetu. Nie jestem pewny czy da się zrozumieć o co mi chodzi z tego co napisałem, zmęczenie próbą konfiguracji tego wszystkiego odbija się teraz na umiejętności wytłumaczenia problemu. W wielkim skrócie, chciałbym zrobić aby usługa openvpn działała tak jak hamachi. 

Chciałbym dowiedzieć się mniej więcej co należy zrobić aby połączenie się z vpnem nie wpływało na działanie głównej karty sieciowej, co za tym idzie adresu wyjściowego do internetu lecz wpływało jedynie na wirtualną kartę sieciową.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Edytowano przez PiciuU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak się okazało że jest w openvpn opcja mniej więcej taka jaka chciałem, pomogła mi w tym pewna osoba z tego forum :) Jednocześnie mogę oznajmić, że zamykam post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2018 o 17:20, PiciuU napisał:

A jednak się okazało że jest w openvpn opcja mniej więcej taka jaka chciałem

U mnie kiedyś pomogło zabranie klientowi z configu "redirect-gateway" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak ludzie jeszcze wracają do tego posta, w takim razie przytoczę też komendy, które pomogły mi osiągnąć cel :) (Podziękowania dla Davee)

Usunięcie z konfiguracji serwera:

redirect-gateway def1
dhcp-option DNS X.X.X.X

Dodanie do konfiguracji serwera w moim przypadku:

client-to-client
push "route 10.8.0.0 255.255.255.0"

 

Restart usługi openvpna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×