Skocz do zawartości
Mike007

Hosting a RODO

Polecane posty

Witam,

Usłyszałem opinię ABI (Administratora Bezpieczeństwa Informacji) o tym, że firmy hostingowe muszą mieć UTM (oraz IDS/IPS) ponieważ inaczej nie spełniają wymagań związanych z RODO.

Sprawa dotyczy przeniesienia poczty email na serwery home.pl ponieważ podobno mają oni UTM (Barracuda wg tego ABI co wydaje mi się mało prawdopodobne...) i certyfikat RODO. O certyfikat RODO zapytałem na infolinii home.pl - nie wiedzieli ale przełączyli mnie do działu RODO ale tam także nie wiedzieli czy mają taki certyfikat RODO czy nie mają - zaproponowali mi napisanie emaila na który odpowiedzą. Sprawa ma kilka dni, emaili napisałem już dwa i wydaje mi się, że raczej nie doczekam się odpowiedzi.

Wracając jednak do tematu UTM IDS/IPS - czy firmy hostingowe faktycznie muszą to mieć w związku z RODO czy nie ? Czy gdzieś są jakieś konkretne dyrektywy RODO co musi mieć firma hostingowa i vice versa np. co jest niedozwolone w temacie hostingu i RODO?

W mojej opinii UTMy i inne tego typu rzeczy do inspekcji pakietów po pierwsze działają w warstwie 7 i mają dostęp do "środka" np. maili a co za tym idzie mogą "penetrować" zawartość poczty co chyba nie jest prawnie dozwolone a po drugie z przyczyn praktycznych ogranicza to transfer co powoduje spadek wydajności obsługi poczty email i www.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×