Skocz do zawartości
as80

dhosting.pl co sądzicie?

Polecane posty

Z mojego punktu widzenia wygląda to na hybrydę vps z hostingiem współdzielonym z gwarantowanym zasobem sprzętowym i mocą w zapasie.

Zastanawia mnie jednak jakie koszta mogą się pojawić dodatkowo w przypadku skoków zapotrzebowania na moc. Jeśli miał ktoś styczność poproszę o opinie.

dorównuje szybkością  VPS?

Czy zdarzają się przestoje, awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zapytać ich bezpośrednio ? Obsługa dhosting napewno ci to policzy w locie bez problemu ? Wybacz ale wygląda to na szeptankę.

Mi osobiście nie udało się znaleźć informacji na ich stronie ze gwarantują jakiekolwiek zasoby sprzętowa  tudzież gwarantują moc w zapasie.

Co do VPS, skąd to przeświadczenie na polskiej scenie hostingowej, że vps jest czymś wyjątkowym i założenia szybszym. Większość firm w Polsce nie gwarantuje ci żadnych zasobów w VPS. Właściwie to ten same serwer podzielony w ten sam sposób, równie barbarzyńsko oversellowany :) Wykonaj prosty test, zrób sobie monitoring najlepiej co 5 sekund i sprawdzaj dostępną moc, sprawdzaj w większych odstępach czasowych "szybkość" ramu (bo w PL kochają emulować ram) itd... VPS jeśli nie masz informacji, że zasoby nie są prawdziwie gwarantowane i dedykowane to takie nie będą, VPS służy głównie pod custom setupy, ale pisanie o hostingu dorównującym szybkością VPS to żart, nawet w PL znajdziesz przynajmniej 3 firmy, które oferują szybszą platformę hostingową niż "nasz nr 1 swoje NVME vpsy" :). Histogram RAM/IO/CPU wygląda na nich komicznie (każdy to może sprawdzić bez problemu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może polecisz coś co nie wymaga grzebania w linux, a jest dostatecznie szybkie i niema np głupich limitów połączeń do bazy jak w nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2018 o 09:09, as80 napisał:

Zastanawia mnie jednak jakie koszta mogą się pojawić dodatkowo w przypadku skoków zapotrzebowania na moc.

 

23 godziny temu, servizza napisał:

A nie lepiej zapytać ich bezpośrednio ? Obsługa dhosting napewno ci to policzy w locie bez problemu ?

 

True, zawsze można się do nas odezwać. Na stronie jest też kalkulator z prostymi przykładami zużycia i kosztów (szacunkowych) + można samemu ustawić zużycie i określić jakie mogłoby być koszty. Sami również podpowiadamy na podstawie doświadczeń z innymi klientami. :)

23 godziny temu, servizza napisał:

Wybacz ale wygląda to na szeptankę.

Szeptanka, to zło najgorsze ze wszystkich. Nie bawimy się w takie rzeczy,. Pomijając firmę, sam jestem absolutnie przeciwny, no ale co zrobisz, żyjemy w czasach, w których każde pytanie o inną firmę wywołuje znaki zapytania, czy aby na pewno nie jest to szept lub inna, śliska forma promocji. Z kolei, jeśli jest zbyt negatywna, to zaraz ktoś podejrzewa, że to konkurencja próbuje robić zły PR. Życie. ;)

Dnia 13.06.2018 o 09:09, as80 napisał:

Z mojego punktu widzenia wygląda to na hybrydę vps z hostingiem współdzielonym z gwarantowanym zasobem sprzętowym i mocą w zapasie.

Czasem mówimy o naszej usłudze, jako o prostej w obsłudze chmurze. To coś jak chmura z autoskalowaniem, tylko zarządzana i z prostym, autorskim panelem podobnym w działaniu, do rozwiązań znanych z sharedów. Właśnie dlatego często piszemy, że to połączenie dobrych cechy kilku rozwiązań znanych z rynku shared, VPS, dedyk, chmura obliczeniowa. Masz pakiet bazowy za stałą opłatę, a powyżej rozliczany jesteś w systemie pay per use, według cennika. Sam regulujesz limity na podstawie np. max kosztów, jakie możesz ponieść lib na sztywno ustawiasz górny limit. 

Usługa skaluje się max do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB storage i tak, te zasoby są dla Ciebie w każdej chwili dostępne, nie ma takie sytuacji, w której dostajesz rykoszetem od sąsiada, gdy ten akurat generuje wielkie obciążenie. To nasze autorskie rozwiązanie i tak skonstruowaliśmy te systemy, żebyś mógł spać spokojnie i nie musiał się martwić, że nagle Twoja strona przestanie działać, bo masz skok ruchu i dobijasz do limitów sprzętowych. 

23 godziny temu, as80 napisał:

To może polecisz coś co nie wymaga grzebania w linux, a jest dostatecznie szybkie i niema np głupich limitów połączeń do bazy jak w nazwa.pl

Poniżej krótka specyfikacja i info o limitach, tam gdzie to możliwe ich nie ma, ale sprawdź sam. Specyfikacja.

Dnia 13.06.2018 o 09:09, as80 napisał:

Jeśli miał ktoś styczność poproszę o opinie.

Na to nie wypada odpowiadać, ale mam nadzieję, że znajdziesz w sieci jakieś opinie na nasz temat i będą pomocne. W razie wątpliwości zapraszamy na 14 dniowe testy, gdybyś był niezadowolony, to przecież zawsze możesz zrezygnować i nikt Ci z tego problemów robić nie będzie. Chociaż wierzę, że tak się nie stanie. ;)

Dnia 13.06.2018 o 09:09, as80 napisał:

Czy zdarzają się przestoje, awarie?

Jak wszędzie, zdarzają się jakieś drobne problemy, które staramy się szybko weryfikować i rozwiązywać. Jeśli jakaś firma napisze, że u nich się nie zdarzają, to zwyczajnie ściemnia. Ważniejsze pytanie i odpowiedź na nie, to jak sobie z tym radzą i jak często, bo dopiero po tym można poznać dobrą firmę. Są takie, które potrafi położyć jakaś drobnica, trzeba mieć to na uwadze. 

Dnia 13.06.2018 o 09:09, as80 napisał:

dorównuje szybkością  VPS?

24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB storage do Twojej dyspozycji, powinno być wystarczającą odpowiedzią na to pytanie. ;)

@as80, mam nadzieję, że udało mi się pomóc, gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania lub nietypowe potrzeby związane z hostingiem, pisz/dzwoń do nas bezpośrednio, pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×