Skocz do zawartości
jiffy670

Duża ilość serwerów VPS Windows

Polecane posty

Witam, potrzebuję kupić dużą ilość serwerów VPS z Windowsem (ok. 20-40), przeszukuję ten rynek i nie wiem co wybrać, oczywiście zależy mi na cenie więc:

  • nie musi to być Windows Server, nawet lepiej gdyby host umożliwiał instalację Windowsa z własną prywatną licencją
  • najlepiej gdyby cena była tym mniejsza im większa ilość kupowanych serwerów, z uwagi na ilość jaką potrzebuje
  • serwer nie musi być mocny, wystarczy 2GB ram, 2vCore, transfer i dysk bez znaczenia w sumie; opcjonalnie więcej ramu i vcore jeśli nie jest drogo za taki dodatek

Rozważam również opcje serwera dedykowanego, z tym że nie wiem czy zadanie które potrzebuję zrobić może być wykonane poprzez uruchomienie jednego systemu Windows i kilku użytkowników, raczej wątpię dlatego rozmyślam nad kupnem serwera dedykowanego pod hostowanie VPS'ów z Windowsem, tylko czy to ma sens? tj. czy taniej wyjdzie mi taki zabieg uruchomienia 20 vps'ów na serwerze dedykowanym czy po prostu kupno 20 vpsów (zakładając tą samą wydajność)?

Jak znacie jakieś tanie, dobre hostingi to chętnie wysłucham :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie zalecam zakup serwer dedykowany i hostowanie VM. Proxmox czy inne rozwiązanie wirtualizacji będzie wystarczające, spiąć node pod jeden panel i wszystkim można ładnie zarządzać :)  Kilka mniejszych serwerów dedykowanych Xeon 4/8 rdzeni i do 16/32GB ram na serwer dedykowany. Zależy od tego co oczekujesz od serwera (wydajność). Jest to opcja tańsza znacząco od zakupu 20 VPS (chociaż przy takiej ilości pewnie dane firmy mogłyby oferować zniżki).

Edytowano przez KifKick (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×