Skocz do zawartości
OWL

Problem przy ustawieniu ISPConfig + serwer DNS domeny

Polecane posty

Witam serdecznie mam ciężki problem i bardzo proszę o pomoc.

Na potrzebny moich stron WWW wykupiłem VPS
- Zainstalowałem według oficjalnych manuali ISPConfig 3
- Wykupiłem domenę na AZ.pl (tak wiem 1zł xD)

I zmagam się z pewnym problemem.
Mianowicie:

Dodałem do panelu nowego klienta, dodałem dla tego klienta stronę WWW (w polu domena wpisując (domena).pl),
wchodzę w zakładkę DNS, dodaję za pomocą kreatora strefę DNS (ns1.domena.pl, ns2.domena.pl),
wszystko powinno wydawać się OK,
natomiast jeśli wejdę w panel az.pl, użyję opcji "Przełącz na zewnętrzne serwery DNS",
wpisuję odpowiednio 3 "rekordy":
   - ns1.domena.pl
   - ns2.domena.pl
   - ip_serwera_VPS

Przy próbie zatwierdzenia pojawia się obszerny Error (załącznik).
Próbowałem różnych kombinacji i nwm, czy mam jakiś problem z pojmowaniem działania domena + własny serwer DNS i coś źle robię.

 

Bardzo proszę o pomoc, jeśli to konieczne podeślę Screenshoty z panelu ISPConfig3.
Jeśli byłby ktoś zdecydowany pomóc mogę zachęcić niewielkim napiwkiem :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Kamil.

P.S.   dark-gaming.pl / ns1.dark-gaming.pl, ns1.dark-gaming.pl

Screenshot-2018-4-11 Odin® Automation.png

Edytowano przez OWL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 Błąd wykzauje: "IP Address is required" - pisz do az.pl, bo nie ma możliwości wskazania IP widocznie w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podpiąć w pełni tę domenę pod usługę DNS w ISPConfig3, az.pl daje taką możliwość tylko poprzez BOK.

 

Mam natomiast kolejną prośbę, czy jest tutaj ktoś, kto za niewielka opłatą pomógłby mi w takim w miarę myślę podstawowym stopniu ogarnąć SUBDOMENY?

Mam taki problem, że po dodaniu certyfikatu (wygenerowanego za pomocą panelu) SSL obejmuje tylko jedną subdomenę: forum.domena.pl
Wszystkie pozostałe subdomeny przy próbie połączenia się z nimi wskazują na niepoprawny SSL.

Dodatkowo bardzo często wyrzuca mi Certyfikat z panelu i trzeba go tworzyć od nowa.

 

Bardzo prosił bym o pomoc, najchętniej chciałbym porozmawiać na TeamSpeaku/Telefon/GG.

Jeśli jest ktoś z dobrą duszą kto zgodziłby się pomóc to bardzo proszę o zostawienie chociaż taktycznej kropki w komentarzu, ew formy kontaktu na PW.
 

 

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam, Kamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×