Skocz do zawartości
xbit

Zapytanie o SerweryDedykowane.pl

Polecane posty

Witam

 

Niedawno natknąłem się na ofertę serwerydedykowane.pl

Około miesiąc temu testowałem serwer na i7 i generalnie wygląda całkiem nieźle.

Teraz nadszedł czas na zakup i dosyć mocno zastanawiam się nad ich ofertą specjalną https://serwerydedykowane.pl/oferta-specjalna/ 

Generalnie mam 3 pytania:

1) Czy lepiej wybrać tańszy pakiet biznes z większym taktowaniem 1 rdzenia, czy dopłacić 70zł i mieć co prawda 3x więcej rdzeni, ale za to z mniejszym taktowaniem?

2) Czy ktoś z forum ma tutaj serwer i mógłby wypowiedzieć się szerzej odnośnie uptime maszyn?

3) W promocyjnej ofercie jest opcja raidu sprzętowego. Tutaj przyznam się szczerze, że do tej pory wszystkie serwery jakie miałem były na raid programowym. Jak to się spisuje pod kątem wydajności i czy nie generuje on dodatkowych problemów z zarządzaniem?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesy które wykonują się w systemie działają na pojedynczym rdzeniu procesora. Im szybszy rdzeń tym zadanie (np. zapytanie na bazie danych) szybciej się wykona. Sens dawania większej ilości rdzeni jest dopiero wtedy gdy serwerowi brakuje już mocy obliczeniowej. Obecnie rozwój procesorów idzie raczej w kierunku zwiększania ilości rdzeni niż zwiększania szybkości pojedynczego rdzenia, więc w sumie dobrą wiadomością dla Ciebie jest że nie ma znaczenia czy to będzie nowy czy stary procesor bo nowe procesory po prostu nie będą szybsze :).

Każdy procesor można opisać poprzez szybkość działania jednego rdzenia i szybkość działania całego procesora. Szybkość działania procesora dobrze opisuje zestawienie https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html Na tej stronie znajdziesz również informacje o całkowitej szybkości działania każdego z procesorów. Miłej lektury :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×