Skocz do zawartości
kacper3355

Drobna pomoc z PHP - Wordpress

Polecane posty

Cześć!

Kupiłem szablon na ThemeForest i mam jeden drobny problem związany z jego edycją. Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. ;-)

Mianowicie - mój szablon niestety nie obsługuje ręcznie wpisanych zajawek postów - pobiera tylko kilka słów z początku posta. Wpisując zajawkę w edycji posta, po prostu się ona nie pojawia. Próbowałem zmienić to za pomocą różnych kodów dostępnych w sieci, ale ten szablon chyba jest jakoś inaczej skonstruowany. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Moja strona: goo.gl/xkfxCf

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc. :-)

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz edytować plik loop.php i zmienić the_content() na the_excerpt() usuwając przy tym wycinanie kawałka tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/wp-content/themes/[nazwa szablonu]/loop.php

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy szablon zawiera plik loop.php, szablony mają najróżniejszą strukturę plików. Cała ta "pętla / loop" może być zawarta w samym "index.php" szablonu, albo w zupełnie innym pliku, gdzie zaczynać się będzie od czegoś takiego jak "while (have_posts())". Spójrzcie chociażby na domyślne szablony: taki "twentyten" ma wspomnianą pętlę właśnie w pliku "loop.php", ale już "twentyeleven" zaczyna i kończy pętlę w "index.php", a cały środek pętli zawarty jest w "content.php" i wielu plikach "content-***.php".

 

Ale tak, skorzystać należałoby w odpowiednim miejscu z "the_excerpt()" lub "get_the_excerpt()", w zależności od tego, czy po prostu wyświetlamy w danym szablonie zawartość tak jak domyślnie jest przygotowana przez Wordpressa, czy też jeszcze jakoś ją dodatkowo "obrabiamy". Zacznij więc od "index.php" i wewnątrz niego szukaj tejże pętli, albo odwołań do innych plików, w których tę pętlę z właściwym fragmentem kodu znajdziesz.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×