Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nolimits

vps + direct admin / strona z dockerem

Polecane posty

Przymierzam się do zainstalowania strony/aplikacji używając dockera.

 

Do tej pory wszystkie strony były obłsugiwane przez panel DA. Teraz zamierzam zainstalować aplikacje przez ssh. Tutaj jest moje pytanie. Czy prócz standardowej instrukcji instalacji musze jeszcze an coś zwrocic uwagę?

Do tej pory apliacje sprawdzalem wszystko na localhoscie Ubuntu/Fedora i działa. Nie wiem jednak jak to bedzie na serwerze VPS z DA gdzie mam juz strony. Czy sa jakies kroki na ktore musze zwrocic uwage?

 

Dla przykladu. Strone ktora zainstaluje bedzie korzystac z domeny. Czy taka domene (dnsy) musze jakos dodatkowo "przypisac| w ssh czy coś?? Nie chce nic schrzanić.

Edytowano przez nolimits (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Przymierzam się do zainstalowania strony/aplikacji używając dockera.

@Czy taka domene (dnsy) musze jakos dodatkowo "przypisac| w ssh czy coś??

 

Jeśli się "przymierzasz", to kiepsko to widzę, a sądząc po Twoich dalszych pytaniach, to nie masz o tym zielonego pojęcia.

 

Jeśli chcesz korzystać z tej technologi Musisz wiedzieć, co i jak dokładnie działa, bo doker owszem w łatwy sposób zainstaluje obraz > kontener i go uruchomi, ale to nie jest to samo co "Softaculous" :huh:

 

By odpalić domenę na serwerze HTTP po z kontenera dokera nie musisz instalować DNS wystarczy, ze oddelegujesz rekord A na IP Twojego VPS'a w panelu zarządzania domeną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpalisz kontener na swoim serwerze z DA, to później możesz zrobić vhosta w DA i ustawić go jako proxy do kontenera. Pamiętaj, że kontenera nie odpalisz na porcie 80 ani 443, bo tam słucha Apache DirectAdmina.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli się "przymierzasz", to kiepsko to widzę, a sądząc po Twoich dalszych pytaniach, to nie masz o tym zielonego pojęcia.

 

Jeśli chcesz korzystać z tej technologi Musisz wiedzieć, co i jak dokładnie działa, bo doker owszem w łatwy sposób zainstaluje obraz > kontener i go uruchomi, ale to nie jest to samo co "Softaculous" :huh:

 

By odpalić domenę na serwerze HTTP po z kontenera dokera nie musisz instalować DNS wystarczy, ze oddelegujesz rekord A na IP Twojego VPS'a w panelu zarządzania domeną.

 

No dobra dzięki wielkie za spostrzeżenie nie każdy od razu wie wszystko. A to że muszę wiedzieć dokładnie co i jak wszystko działa to równie pomocna wskazówka . W ten sposób to nikt by niczego nie robił. Z chęcią przeczytam konkrety z Twojej strony , na co dokładnie muszę zwrócić uwagę oraz co koniecznie muszę się dowiedzieć/przeczytać/nauczyć

Jak już odpalisz kontener na swoim serwerze z DA, to później możesz zrobić vhosta w DA i ustawić go jako proxy do kontenera. Pamiętaj, że kontenera nie odpalisz na porcie 80 ani 443, bo tam słucha Apache DirectAdmina.

 

Rozumiem , dzięki za info. Czy z odpaleniem virtual hosta wiążą się akieś dodatkowe potencjalne problemy ? Rozumiem że port mogę ustawić dowolny przy instalacji kontenera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z dockerem ogólnie może być problem przy pracy z directadminem. DA najlepiej działa sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra dzięki wielkie za spostrzeżenie nie każdy od razu wie wszystko. A to że muszę wiedzieć dokładnie co i jak wszystko działa to równie pomocna wskazówka . W ten sposób to nikt by niczego nie robił. Z chęcią przeczytam konkrety z Twojej strony , na co dokładnie muszę zwrócić uwagę oraz co koniecznie muszę się dowiedzieć/przeczytać/nauczyć

 

Ja nie prowadzę szkoleń z dokera, bo nie jestem w tym wystarczająco biegły i sam dopiero przecieram te szlaki. Dlatego właśnie wiem, że poziom trudności i próg wejścia produkcyjnego wejscia jest dosyć wysoki . zwłaszcza dla kogoś kto nie ma pojąca o podstawach

 

 

Dla przykladu. Strone ktora zainstaluje bedzie korzystac z domeny. Czy taka domene (dnsy) musze jakos dodatkowo "przypisac| w ssh czy coś?? Nie chce nic schrzanić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×