Skocz do zawartości
jarodebombel

Jaka forma sprzedaży domen, gdy nie ma DG a umowa o dzieło, zlecenie odpada?

Polecane posty

Dobry!

 

Na wstępie napiszę, ze to mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość ;) .

 

Od jakiegoś czasu projektuję strony www jako freelancer. Zwykle pracuje w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło, o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Czasem klienci proszą, aby ich strony utrzymywać. Mam swój wykupiony hosting. Interesuje mnie natomiast kwestia domen...

 

Klient prosi mnie, że mam wykupić dla niego domenę dla jego strony utrzymywanej przeze mnie, ale mało go obchodzi, czy na niego będzie zarejestrowana ,i że na niego będą przychodzić coroczne faktury. Chce, bym ja zarejestrował domenę na siebie i ją zarządzał a ewentualnie w przyszłości zrobił cesję na niego.

 

I tu dochodzę do problemu: jak taką umowę na kupno domeny dla klienta a zarejestrowanej na mnie rozwiązać? Z tego co znalazłem u wujka Google umowa zlecenie oraz o dzieło odpada. Zatem kierunkiem poszukiwań byłaby dzierżawa domeny przez klienta ode mnie?

 

Wyjaśniając, nie ma DG i na razie nie planuję,

 

Tak, znam ryzyko, że klient po roku może olać domenę i projekt i zwiać, mam zamiar to wkalkulować w cenę w pierwszym roku :P

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rejestrujesz na siebie i robisz umowę użyczenia albo dzierżawy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Jak definicja wskazuje "W ustawie o swobodzie działalności gospodarczej[1]: zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły."

Jeśli masz cel "przynoszenie dochodu" to tylko DG, nic innego tu się nie pisze. Możesz spróbować jeszcze przez AIP, ale tam jest kilka kwestii do spełnienia. Jeśli nie chcesz działalności, to zostaje jakieś "dzieło" albo "zlecenie".

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×