Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zacząłem trochę optymalizować swoje strony. W związku z tym, że w kilku miejscach na analizatorach online wyrzuca mi niespójność słów kluczowych z tematyką strony, a chmura tagów zupełnie mija się z prawdą proszę o jakieś sugestie. Temat dotyczy sklepów opartych o opencart.

Metadane ustawiam raczej z tematyką, opisy są tworzone aby były zgodne, nawet domena zawiera słowa kluczowe a mimo to są to frazy raczej ogólne takie jak: polub, sesja, nas, bieżąco itp.

Niedawno strona przeszła lifting i może coś Grafik nie właściwie ustawił. Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Chodzi o optymalizatory online? Nie ma się czym przejmować. Nie wszystko co tam pisze przekłada się na pozycje w Google. Jeśli Google uzna tagi za bezwartościowe to ich nie pokaże w wynikach i nie wpłynie to bezpośrednio na inne strony.

 

Są sytuacje gdzie tagi mogą przeszkadzać. Jeśli stanowią większy problem to najlepiej wyrzucić/wyindeksować i będzie z głowy :) Użytkownicy raczej nie używają tagów do nawigacji po stronie więc nie ma nic do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Tutaj nawet nie rozchodzi się o analizatory, ale wyeksponowanie "na wierzch" pewnych rzeczy, fraz. Mamy wtyczkę FB gdzie pojawia się popup a w nim są niektóre frazy które nakładają resztę. Podobnie jest z G+. Mam też inne wyskakujące okna i po analizie wygląda na to, że "zadeptują" mi tematykę strony właśnie własnymi tekstami. Okna z których pochodzą te frazy to koszyk, zmiana sklepu, g+, fb. Podsumowując ze strony klientów nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już trzeba było by zrobić analizę czy Google dobrze rozumie Twoją stronę. Trzeba by sprawdzić na jakie słowa ją wyświetla. Jeśli są tam dziwne frazy tzn. że nie rozumie tematyki. A jeśli nie ma nic dziwnego tzn. że Google rozumie że to nie jest podstawowa treść na twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×