Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gibons

[pozycjonowanie] Kilka Pytan...

Polecane posty

Witam chciałbym, aby ktoś udzielił mi odpowiedzi na pare pytań szukałem na forum troche znalazłem na ten temat, ale jakoś nie dokońca to wszystko rozumiem. Spróbuje zadać konkretne pytania i chciałbym konkretnych odpowiedzi, ale od konkretnych osob (znajacych sie na rzeczy). Z góry dziekuje za pomoc. A więc pytanie...

 

1. Czy domena może pomóc w lepszym i szybszym indexowaniu forum a co za tym idzie w pozycjonowaniu np w google ?

2. Czy jest jakaś równica przy indexowaniu/pozycjonowaniu jakiej domeny sie używa czy np domeny .pl czy domeny .com lub .net ?

3. Czy jeżeli teraz mam forum pod domeną .pl a za rok nie bede wstanie przedluzyc tej domeny (brak funduszów) i zmienie np na domene .com lub .net bedzie to mialo jakis wplyw na pozycje w wyszukiwarce i indexowanie mojego forum ?

4. I juz ostatnie pytanie... czy jeżeli teraz moje forum stoi na serverze X a po jakims czasie zostanie zindexowane i bedzie miec np PR=3 (tak jak w tej chwili) i przeniose to forum na server Y to moje PR=3 bedzie wtedy PR=0 ?

 

Z góry dziękuje za pomoc Naprawde będe bardzo wdzieczny jak odpowiecie w tym temacie dziekuje jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Gibons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

pomyliles fora.

 

nie / nie / tak / nie

 

edit: sorry ad 1 musisz sprecyzowac co mas zna mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie wiedzialem w ktorym dziale mam to umiescic wiec prosze moderatora aby przeniosl...

 

Co do pierwszego pytania chodzi mi o to czy np jezeli bede mial domene .pl google szybciej mi zindexuje forum i bedzie mialo lepsza pozycje w wyszukiwarce niz np jak nie bede mial domeny tylko alias zwykly np xt.pl

 

Co do trzeciego punktu jesli dam np przekierowanie w ostatnich np 2 miesiacach aktywnosci domeny .pl na domene .com tez strace na pozycji w wyszukiwarce ?

 

I co do 4 pytania wiec google np indexuje domene a nie adres docelowy forum ? skoro nie spowoduje to zadnej straty w pozycji PR ?

 

Z góry dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Gibons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

1. w szybkosci raczej nie bedzie roznicy. za to na aliasie duzo nie zdzialasz i nic poza aliasem (strona glowna/ramką) nie zindexuje.

 

2. musisz dac redirecta 301 ale ciezko powiedziec ile czasu na to potrzebujesz. roznie z tym bywa. w najgorszym wypadku szlag ci wszystko trafi wiec wybierz od razu domene na ktora cie stac albo ogranicz spozycie piwa :)

 

3. domene / adres dolecowy ?!?! nie kumam.

 

a nie chce mi sie wiecej pisac :) marsz do dzialu dla poczatkujacych na forum.optymalizacja.com :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena to podstawa, każde głębsze podstrony czy subdomeny są słabiej postrzegane. Co do domen to pomiedzy pl czy com jest znaczenia w niektórych wyszukuwarkach (netsprint) ale google nie przejmuje sie tym zbytnio. Domena 1 poziomu TLD jest podstawą zaistnienia w silnie obstawionym słowie kluczowym. Pozatym dobrze napisana strona w W3C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×