Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FRANKY

2be.pl

Polecane posty

Gdzie sie podzial z rankingu ISP 2be.pl ???

 

Wpierw spadl na 7-8 miejsce po czy zniknal???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm, ktore spadly w rankingu wycofywaly sie z niego :)

 

A to czy firma chce byc w rankingu czy tez nie zalezy tylko odniej samej

 

ale Franky Ty przeciez masz swoj ranking gdzie notujesz i sprawdzach inne firmy bez ich zgody i zezwolenia (m.in. moja firme, 2be, rsi i inne) a pozniej te dane poblicznie udostepniasz (tak, jak to bylo w moim przypadku :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Bartos no nie przesadzaj z tym zezwoleniem na monitorowanie konkurencji. Niestety nikt nie moze tego zabronic :)

 

Sam wykonuje monitoring konkurencji od ponad roku. Monitoruje ponad 150 polskich firm hostingowych, w tym rowniez home.pl i inne duze firmy.

 

I co dziwne nie ma zadnej z 100% uptime, nawet home.pl :)

 

Dostaje informacje o padze serwera chyba szybciej niz wlasciciel serwera, przynajmniej w niektorych przypadkach.

 

A jak ktos chce wiedziec jak to robie, prosze bardzo

 

http://www.paessler.com/products/ipcheck/?link=home1

 

Z pozdrowieniami

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - ja sie z tym zgodze, ze dla wlasnych potrzeb kazdy moze sobie cos takiego robic :)

 

gorzej jest jesli nie wiesz w jaki sposob takie monitorowanie jest prowadzone i przedstawione. I pozniej dochodzi do tego, ze Twoja firma jest przedstawiana innym jako niesolidna ... a jak sie okazuje to ten monitoring jest niesolidny :)

 

Publiczne rankingi powinny byc byc przeprowadzany w sposob obiektywny i najlepiej przez jakas niezalezna organizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Bartos... Glupoty gadasz. Nie jest to ranking a tymbardziej publiczny. Jest to nic innego jak system powiadamiania via SMS adminow o padzie jakiejkolwiek uslugi na serwie po 1 minucie od padu. Zostal on stworzony tylko i wylacznie do naszych celow. To po pierwsze. Po drugie przegladanie stron konkurencji nie jest zabronione.

 

Powinienes sie cieszyc, ze tam trafiles, ze po starej znajomosci sprawdzam jak tam interes Ci idzie. Obecnie system jest zabezpieczony haselkiem i nie ma do niego nikt wgladu poza nasza firma.

 

Ale dziekuje Ci bardzo za darmowa reklame, jak tylko zrobimy ladny layout, nie taki jaki jest teraz - tekstowy (bo taki raczej publicznie nie chcemy i nie chcielismy nigdy pokazywac) to udostepnimy wszystkim nasza usluge powiadamiania.

Zawsze dobrze miec narzedzie powiadamiajace o jakis usterkach na serwerze via SMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oki :)

nie ma sensu wiecej bic piany o to :)

 

poprostu wqrzylem sie jak dzieki wspolnemu klientowi (Waszemu i mojemu) trafilem na ta strone (wtedy bez hasla) i ... byla tam w rankingu firm hostingowych moja firma, tyle ze spradzany byl nie moj serwer kliencki a serwer tylko i wylacznie przeznaczony dla roznych naszych skryptow i aplikacji, ktory ze wzgledow na testowanie na nim roznych aplikacji byl czasami resetowany (a nie stala na tym serwerze zadna strona kliencka)

 

poprostu swiadomie badz nie przedstawialiscie moja firme w zlym swietle (ja tak to odbieralem i dlatego juz bylo tyle gadki na ten temat na innym forze dyskusyknym)

 

ale oki

koncze ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panie Bartos - uważam, że nie ma się czego wstydzić, że nagle Pana firma spadła w rankingu. Czas, w którym okupował Pan pierwsze miejsce i tak w porównaniu z innymi to niezłe osiągnięcie, ale czy ktoś chciałby mieć konto na serwerze bez żadnych aktualizacji??

To jedna sprawa, inna to taka, że na awarie sprzętu nikt nie ma wpływu, a w takich krytycznych momentach liczy się szybkość przywrócenia działania oraz częste backupy, które pozwolą na minimalne straty użytkownikom.

 

Jednak moje zdanie jest takie: jeśli ktoś decyduje się na dopisanie swojej firmy do publicznego (ogólnie dostępnego) rankingu to powinien ponieść konsekwencje padu serwera i nie wstydzić się spadku na dalsze pozycje. (Prawie) każdy wie, że sprawdzanie serwera co 30 minut można nazwać nieporozumieniem, ale większość firm dopisanych do rankingu właśnie jest sprawdzana co taki okres czasu i czasem może to działać na korzyść lub szkodę jego uczestnikom. Tłumaczenie, że kilka firm znikało z rankingu po problemach, a nawet pojawiało się w nim ponownie jest naprawdę nie na miejscu zwłaszcza biorąc pod uwagę firmę 2be.pl, która była kreowana na jedną z czołowych firm hostingowych w Polsce (biorąc pod uwagę jakość usług). Wcale nie twierdzę, że taką nie jest, ponieważ nie znam przyczyn przestojów serwera oraz rozwiązania problemów z tym związanych. Nietrudno zuważyć, że 90% osób piszących na forum hostingowym to właścicele mniejszych lub większych firm tego typu. Proponuję współpracę, a nie wytykanie błędów konkurencji, które każdy może popełnić. Klient i tak wybierze firmę, która odpowiada mu w praktyce, a nie z opinii na forum.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz proszę o traktowanie tego rankingu z (niewielkim) przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miło mi i cieszę się, że zniknięcie 2be.pl z rankingu zostało zauważone, jako że jest to niewątpliwie wyraz dostrzeżenia działania naszej firmy na rynku.

 

W kwestii samego rankingu - wyjaśniam. W ostatnich kilku dniach (ok. 7 dni) dostawaliśmy po kilka razy dziennie informacje z hyperspin.com, jakoby serwery na zmianę były "down" i "up". Jako, że są one pod ciągłą opieką administratorów i oczywiście ani na chwilę nie przerwały swojego działania, owe komunikaty wzbudziły niepokój - obserwowaliśmy serwery uważniej a mimo to komunikaty nie ustawały.

 

Dziś skontaktowałem się z Panem Bartoszem Gadzimskim, który zasugerował, że te dziwne komunikaty i nagłe spadanie w rankingu mogą być spowodowane zabezpieczeniami firewall serwera, bądź też usunięciem połączenia z hyperspin przez administratora. Pan Bartosz również zapowiedział, że do czasu znalezienia przyczyny braku łączenia z hyperspin wycofa serwery z rankingu.

 

Tyle zatem wyjaśnień. Jeśli prowadzicie Państwo niezależne obserwacje, to na pewno wynika z nich 100% uptime serwera, jako że nie jest on wyłączany a usługi działają bez przerw już bodaj 6 miesiąc. Mam nadzieję, że znajdziemy w zabezpieczeniach miejsce, gdzie pingi hyperspina nie są dopuszczane do serwera i jesli nie bedzie to miało znaczenia dla zabezpieczeń - powrócimy do rankingu.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie wypowiedzi, tym bardziej, że są obiektywne i rzeczowe, co doceniam.

Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosa nigdy nie widzialem w rankingu ISP ze swoim serwerem, a co do wyjasnien Pana z 2be.pl bardzo dziekuje. Mysle ze to byla wyczerpujaca odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

To ja tylko krotko bo impulsy bija.

Firma 2be.pl nadal jest w rankingu, chwilowo byla deaktywowana do wyjasnienia problemow z rankingiem.

Juz wraca i ma nadzieje odzyskac dawna pierwsza pozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pomylke w identyfikacji :) Pana Bartosa bardzo przepraszam - okazuje sie, ze chyba zmeczenie sprawilo problem u mnie z rozpoznaniem pewnych osob na forum

Jeszcze raz przepraszam za blad i prosze o wybaczenie :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×