Skocz do zawartości
mati5000

dostep do systemu virtualbox z internetu

Polecane posty

Mam takie pytanie posiadam dedyka w OVH i na virtualbox postawiłem np. Debiana posiłkuję się jak tego debiana puścić do internetu. Domyślnie jest on za Natem. Firewalle na obu systemach są dla próby wyłączone. Nadal brak dostepu do tego virtualboxa z sieci.

 

Domyślam się że za natem virtualboxowym to nie pojedzie. Bridge nie wchodzi w grę bo nie mam dodatkowego IP co na pewno rozwiązało by mój problem.

 

Jak to ugryść? By łączyć się po IP fizycznej maszyny z systemem maszyny wirtualnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też już zrobiłem ale niestety nie dało to nic. Brak dostępu. Gdzie może leżeć problem?

 

 

Sorki jeszcze chyba musisz przekierować porty w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprościej zainstaluj kvm(wydajniejszy od virtualboxa), domyślnie tworzy virbo0 (wirtualna siec) która umozliwia połaczenie z interenetem z wirtualnej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Vbox tez tworzy wirtualna karte. Normalnie jest tak że w domowych warunkach ustawiam zamiast NAT w Vbox na Bridged i dostaje IP lokalne routera swojego dostawcy i system jest widziany w sieci. Tu to nie działa z wiadomych względów.

 

Domyślam się, że zakup drugiego IP publicznego rozwiązałby problem, ale nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hoście czy na Gościu? Bo obecnie testuje na hoście WIN ponieważ na Debianie od OVH jest konieczna zmiana kernela gdyż Virtualbox nie działa na debianie, bo brakuje modułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obu systemach wyłączone. W komputerze hosta i Gościa. Niestety nadal bez rezultatu.

 

Musisz przekierować porty na hoście na adres ip gościa i w konfiguracji natu virtualboxa zezwolić na przekierowanie tego portu plus otworzyć nasłuchiwanie portu na hoście i goście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla testu wyłączyłem firewall na debianie na virtualbox. Przekierowałem porty w VirtualBox oraz na komputerze hoście wyłączyłem firewall i przekierowałem porty. Nie widzi wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×