Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kalesin

PHPNuke, PHPBB

Polecane posty

Gość Fobi

Witam na forum,

PHP Nuke jest to system portalowy oparty na jezyku skryptowym PHP, ogolnie o tym prosze zapomniec :) .

Jest strasznie dziurawy i malo wydajny.

 

Co do phpbb jest to skrypt forum (uzyty tutaj), jest calkowicie darmowy i spisuje sie bardzo dobrze. Co do strony www to przede wszystkim

www.phpbb.pl potem dochodza modyfikacje (tzw. hacki) i tutaj polecam wspomniane phpbb.pl , www.phpbbhacks.com , www.phpbb2.de

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako, ze PHP-Nuke jest jednym z najdziurawszych systemow CMS to go odradzam

 

zamiast niego polecam wybranie Mambo OS

 

 

a tu taki news z wczoraj:

 

SANITY - robak atakujący fora phpBB

 

Sanity jest robakiem internetowym napisanym w języku Perl, którego działanie polega na modyfikowaniu stron internetowych na serwerach korzystających z oprogramowania phpBB wcześniejszych niż wersja 2.0.11. Robak korzystając z wyszukiwarki Google wyszukuje strony korzystające z oprogramowania phpBB wyszukując ciąg viewtopic.php. Jeżeli robakowi uda się dostać poprzez lukę w tym oprogramowaniu na serwer modyfikuje nadpisując wszystkie pliki z rozszerzeniami asp, htm, jsp, php, phtm, shtm. Efektem nadpisania jest pojawianie się zamiast ich oryginalnej treści tekstu: This site is defaced! NeverEverNoSanity WebWorm generation

 

Informację tą dedykujemy wszystkim tym którzy nie załatali swojego forum phpBB lub nie przeszli na wersję 2.0.11. Uwaga ta dotyczy także wszystkich korzystających z phpnuka od wersji 6.5 wzwyż ... Informacje jak załatac dziurę znajdziecie na http://phpbb.pl/forum/viewtopic.php?t=15461

 

 

 

przydatne linki:

 

www.PHP-Nuke.org.pl

 

http://mambopl.net

 

http://www.mamboportal.com

 

http://cms.scripts.pl/ - polska strona poswiecona CMSom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi a zwłaszacza za linki.

Zauważyłem że faktycznie pHp BB jest bardzo popularny przy przy tworzeniu forów dyskusyjnych,

(prawie jak MS Explorer wśród przeglądarek internetowych :) )

Co do Mambo znalazłem kiedyś stronę o Mambo (nie zapisałem adresu)

wszedłem na jedną ze stron z katalogu i natychmiast zaalarmował mnie program antywirusowy że komputer jest zainfekowany.

Po tym już nie próbowałem już tam wrócić.

 

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt forumowiczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako, ze PHP-Nuke jest jednym z najdziurawszych systemow CMS to go odradzam

 

zamiast niego polecam wybranie Mambo OS

 

A masz jakieś forum na Mambo? Bo chciałbym poruwnać :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×