Skocz do zawartości
TommyA

Dylemat z przekierowaniami...

Polecane posty

Witajcie. Mam pewien dylemat jak poprawnie rozegrać drobną kwestię związaną z dodaniem nowej funkcjonalności do strony.

 

Mam stronę opartą na WP i teraz chciałbym do niej dodać pewną drugą stronę/szablon, który ma interesującą mnie funkcjonalność (wtyczki nie wchodzą w grę, to musi być ten szablon).

 

I teraz tak: Jak stworzę sobie katalog "pomoc", to wszystkie adresy stron będą miały konstrukcję typu:

nazwastrony.net/pomoc/faq/nazwa-tematu

 

Moje pytanie brzmi. Czy dałoby się zrobić jakoś tak, żeby w adresie nie pojawiała się "pomoc"? Jak to najlepiej rozegrać od strony technicznej?

 

Podobny dylemat można byłoby mieć wgrywając forum do katalogu /forum i chcąc pozbyć się tego /forum/ w nazwie url.

Edytowano przez TommyA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Worpdress posiada coś takiego jak multi sites, w ramach jednej instalacji możesz uruchomić np 2 strony, wtyczki instalujesz raz i każda ze stron ma do nich dostęp, ale konfigurujesz je w ramach każdej "wirtualnej' strony osobno. Każda strona może mieć swój unikalny szablon.

Jedną możesz ustawić jako stronę główną i np po wejściu na mojastrona.pl zostanie wyświetlona właśnie ta główna. Pozostałe strony mogą być widoczne pod adresami: twoja_nazwa.mojastrona.pl lub mojastrona.pl/twoja_nazwa, zależy jak skonfigurujesz sobie multi sites.

 

Gdybyś potrzebował pomocy lub chciał zlecić zrobienie czegoś takiego napisz do mnie na priv.

 

Aha, w ramach wszystkich stron masz jeden zbór użytkowników czyli za pomocą tego samego hasła i loginu można logować się do wszystkich storn w ramach jednej instalacji WP, ale dla każdej ze stron możesz nadać użytkownikom zupełnie inne uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiste jest fajne, ale chyba nie rozwiązuje mojego podstawowego problemu ;) Bo nadal będziemy mieli taką sytuację, że wchodząc na jakąś stronę zrobi mi się /pomoc/faq/nazwa-tematu/, a ja bym chciał by ten Wordpress znajdujący się w katalogu /pomoc/ wyświetlał się bez tego przedrostka :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz nową stronę o nazwie faq i dajesz bloga jako stronę główną, w tedy masz na www.strona.pl/faq/ listę wszystkich postów a pod www.strona.pl/faq/nazwa-tematu/ konkretny wpis.

Natomiast pod www.strona.pl/ masz zawartość strony głównej.


Nie prościej będzie dopisanie brakującej funkcji do szablonu?

 

Owszem dałoby radę np przez napisanie nowego typu postów o nazwie faq, i w nim dodawać nowe pozycje. Efekt byłby identyczny jak ten z moją propozycją lecz nie dałoby się zastosować do moja-strona.pl/faq innego szablonu niż ten który jest ustawiony dla strony, a chyba na tym też zależało autorowi. Przy rozwiązaniu z CPT (custom post type) należałoby zmodyfikować aktualny szablon tak by inaczej wyświetlał archiwa dla nowego CPT oraz stroną z pojedynczym wpisem tego CPT. Pracy więcej, a jeśli chcemy dwa różne gotowe szablony to prawie niewykonalne, a przynajmniej nie opłacalne. Lepiej w tedy iść w multi sites.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×