Skocz do zawartości
gutek

Export usług it

Polecane posty

Mam jakiś pomyśł ale przed jego realizacją potrzebowałbym uzyskać informację w kilku kwestiach związanych z eksportem usług it. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś kto udzieli mi rzeczowej odpowiedzi na moje pytania:)

 

Ale najpierw krótki opis sytuacji:

Polska firma sprzedaje innym firmom informację, które dostępne są po zalogowaniu do dedykowanego systemu, czyli teoretycznie usługa śeiadczona jest w Polsce. Firma posiada stronę w wersji językowej pl / en ale to firma zarejestrowana w naszym kraju działająca zgodnie z lokalnymi przepisami. Jest pomysł na export usługi głównie do eu.

 

Moje pytania:

1) czy w przypadku kiedy nabywcą usługi zostaje firma zagraniczna to obowiązują przepisy dotyczące warunków świadczenia takiej usługi wg kraju sprzedawcy czy nabywcy?

2) co z odpowiedzialnością w przypdku np ograniczeń prawnych w danym kraju jeżeli takowych nie ma w kraju sprzedawcy? tu pytam czysto teoretycznie bo wątpię aby były jakieś różnice

3) czy dużym problemem dla nabywców zagranicznych jest nabywanie usług za które to oni muszą doliczyć podatek wg stawek w swoim kraju? czy chętnie importują usługi?

4) jaka forma płatności jest najczęściej praktykowana, czy paypal będzie dobry?

5) czy w krajach eu wystarczy tylko język angielski jako wersja językowa panelu po zalogowaniu? czy wg Was istotne będzie dodanie niemieckiego, francuskiego, włoskiego etc języka?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc.

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Co do pytań ściśle prawno-administracyjnych niestety wolę się nie wypowiadać. Nie jestem w 100% pewny, więc wolę Ci nie wciskać głupot.

Pośredniczyłem w sprzedaży różnych usług za granicę i nie stanowiło żadnego problemu rozliczenie podatku po stronie odbiorcy. Nie spotkałem się z tym, żeby ktokolwiek zgłaszał jakiś problem. Również znajomi, którzy prowadzą eksport z zagranicy nie skarżyli się na specjalne z tym problemy.

Z tego co mi wiadomo i z czego sam korzystam to paypal jest w zupełności wystarczający.

Język aplikacji/programu zależy od rynku na jaki to wypuszczasz i czego konkretniej ona dotyczy. Bez tej informacji to raczej ciężko wyrokować czy sam j. angielski wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×