Skocz do zawartości
TheMegaCherry

Google Photos a link bezpośredni - jak?

Polecane posty

Witajcie,

 

Posiadam wgrany pewny film do Google Photos i od paru dni usiłuje uzyskać do niego bezpośredni link, lecz nic konkretnego nie mogę wyszukać.

 

Czy jest taka możliwość?

Może jakimś programem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z filmami jest tak samo, ale w przypadku zdjęć:

 

1) Klikasz na zdjęcie, żeby Ci się otworzyło duże

2) Pierwsza ikonka z tych co są po prawej u góry - ten znak udostępniania

3) Pobierz link

 

Wtedy możesz go przesyłać innym. Zdjęcia (zakładam, że filmy też) nadal otwierają się tak jakby w tym Google Photos, ale widać dany plik, a nie np. cały album. Mam nadzieję, że to o to chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z filmami jest tak samo, ale w przypadku zdjęć:

 

1) Klikasz na zdjęcie, żeby Ci się otworzyło duże

2) Pierwsza ikonka z tych co są po prawej u góry - ten znak udostępniania

3) Pobierz link

 

Wtedy możesz go przesyłać innym. Zdjęcia (zakładam, że filmy też) nadal otwierają się tak jakby w tym Google Photos, ale widać dany plik, a nie np. cały album. Mam nadzieję, że to o to chodziło :)

Ty tak na serio? :D

Przecież jasno napisałem, że chodzi mi o link BEZPOŚREDNI do PLIKU wideo, a nie do strony google photos gdzie mogę sobie go obejrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak serio.

 

Bo niektórzy mają nawet z taką opcją problem i nie potrafią jej odnaleźć a chcą po prostu pojedynczy plik wydzielić i bez różnicy im, czy otwiera bezpośrednio, czy nadal w google - co też traktują jako bezpośrednie otwarcie. Dlatego podałam jedną z opcji.

 

Bo jeszcze jeżeli chodzi o takie bezpośrednie ściągnięcie pliku to w przypadku zdjęć to standard, czyli PPM i "Copy Image Location", ale zakładam, że to już sprawdzałeś, skoro od kilku dni się z tym męczysz i przy filmach nie ma podobnej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak serio.

 

Bo niektórzy mają nawet z taką opcją problem i nie potrafią jej odnaleźć a chcą po prostu pojedynczy plik wydzielić i bez różnicy im, czy otwiera bezpośrednio, czy nadal w google - co też traktują jako bezpośrednie otwarcie. Dlatego podałam jedną z opcji.

 

Bo jeszcze jeżeli chodzi o takie bezpośrednie ściągnięcie pliku to w przypadku zdjęć to standard, czyli PPM i "Copy Image Location", ale zakładam, że to już sprawdzałeś, skoro od kilku dni się z tym męczysz i przy filmach nie ma podobnej opcji.

Rozumiem, ale wydaje mi się, że na tym forum nie ma, aż takich laików :P

 

A co do PPM to niestety nie działa na filmach, gdyż jest to odtwarzacz HTML i wyświetla swoje opcje po kliknięciu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś nie korzysta z narzędzi google - a znam masę takich osób - to nawet taka podstawa może być problemem, dlatego czasem wolę napisać coś dla Ciebie oczywistego, niż żeby potem były niespodzianki. Jak nie Ty, to może ktoś inny tutaj na tym skorzysta ;)

 

No dokładnie, dlatego z filmem niestety nie pomogę, ale wierzę, że jakieś rozwiązanie jest. Mam nadzieję, że uda Ci się je znaleźć i się nim tutaj podzielisz a ja sama też jeszcze poszukam i jak coś wykminię to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś nie korzysta z narzędzi google - a znam masę takich osób - to nawet taka podstawa może być problemem, dlatego czasem wolę napisać coś dla Ciebie oczywistego, niż żeby potem były niespodzianki. Jak nie Ty, to może ktoś inny tutaj na tym skorzysta ;)

 

No dokładnie, dlatego z filmem niestety nie pomogę, ale wierzę, że jakieś rozwiązanie jest. Mam nadzieję, że uda Ci się je znaleźć i się nim tutaj podzielisz a ja sama też jeszcze poszukam i jak coś wykminię to się odezwę.

Właśnie znalazłem sposób :D jest tak banalny, że aż nie pomyślałem o takim rozwiązaniu :P

 

Wystarczy przez IDM pobrać dany film i wyskoczy Ci bezpośredni link do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×