Skocz do zawartości
master.tilk

problem ze spamem

Polecane posty

Mam pytanie mam jednego kolegę w pracy co ma dużo spamu jest jakaś magiczna funkcja w Directadmin

która mi wywali spam automatycznie ma blisko 21tyś takich wiadomości ręczne usuwanie to prawdopodobnie życia zabraknie.

konto przeniesione z innego serwera i taki syf musiałem wgrać ;(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy są oflagowane jako spam, jak tak można napisać skrypt co przeniesie wszystko automatycznie. Jeśli nie chyba powinno dać się zaprząc spamassasina by przeskanował wiadomości na dysku i je oflagował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie siedzę i studiuję tematykę :) i się skłaniam do takowej konfiguracji, przejąłem wszystko po innym adminie i mam sporo roboty przy hoscie, dobrze że to wewnętrzne nasze :)

http://help.directadmin.com/item.php?id=576

 

 

a dlaczego dostaje taki wynik polecenia

[root@hosting custombuild]# /usr/bin/spamd -d -c  -m 15
spamd: could not create IO::Socket::IP socket on [::1]:783: Adres jest już w użyciu
server socket setup failed, retry 1: spamd: could not create IO::Socket::IP socket on [127.0.0.1]:783: Adres jest już w użyciu

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz
ps aux

i sprawdź czy są procesy spamd, jeżeli nie - sprawdź netstatem / nmap ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesy są niby ładnie działa ale nie łapie spamu nic nie pojawia się w folderze spam ani z flagą spam, czyżby spamerzy byli tak dobrzy w preparowaniu takich maili :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flagowanie wszystkich wiadomości trzeba włączyć, domyślnie spamassasin informuje w treści wiadomości, że jest ona spamem i można ją wyświetlić. Aby wiadomości leciały do folderu ze spamem trzeba to dodatkowo ustawić, albo w dovecot o ile mta kożysta z jego lda albo w procmailu.

W przypadku dovecota należy doinstalować plugin sieve i go skonfigurować by wiadomości z flagą X-Spam-Flag: YES leciały do spamu. Przykłady są w internecie. Nie jest to trudne, sam niedawno konfigurowałem serwer pocztowy dla własnych potrzeb i instalowałem na nim właśnie spamassasina a do tego amavisa i clamavd aby skanować maile pod kątem wirusów i blokować niechciane załączniki (np exe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego było by ładnie tak jak mówisz czytałem również o tym i ale niestety na oficjalnym formu DA, jest napisane

 

 

* * * WARNING! Custombuild 2.0 now supports Sieve/pigeonhole * * *
* * * Don't follow this guide with CustomBuild 2.0 on your server. * * *

I co raz bardziej dojrzewa we mnie myśl zmiany DA na coś innego naprzykład ispconfig lub CWP CENTOS

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mowy o żadnym panelu, jak to zrobić w jakimś panelu nie mam pojęcia. Panele są fajne gdy wpuszczasz na serwer kogoś nieobeznanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mowy o żadnym panelu, jak to zrobić w jakimś panelu nie mam pojęcia. Panele są fajne gdy wpuszczasz na serwer kogoś nieobeznanego.

Panel to tylko narzędzie do dodania strony do hosta i wszystko resztę robię z konsoli, właśnie i tu problem mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to z czym masz problem, z tym że sieve nie działa z da? Jak tak to co to za problem konfigurujesz jak chcesz, nie musisz podpinać go pod panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieve nie ma nic wspólnego z eximem, przynajmniej mieć nie powinien.

 

Masz użytkowników wirtualnych czy lokalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×