Skocz do zawartości
Fizyda

Debian rsyslog bez exima

Polecane posty

Dobra stało się, zadam najgłupsze pytanie na tym forum. Może to przez porę i że siedzę cały dzień przy serwerze, ale nie mogę znaleźć rozwiązania mojego "problemu".

 

Na jednym z kontenerów lxc z debianem 8 chcę zainstalować rsysloga, ale instaluje się on z eximem, a tego nie potrzebuję. Chciałbym prostą instalacje rsysloga jak z płyty debiana czyli bez zbędnego syfu jakim w tym przypadku jest dla mnie exim.

 

Przejrzałem pakiety i widzę że exim ładuje się przez następującą zależność rsyslog -> logrotate -> mailx -> exim4

Co ciekawe jest on tylko sugerowany, a i tak apt-get go instaluje. W pierwszej chwili pomyślałem że musi być komenda dzięki której zainstaluję tylko wymagane i polecane pakiety lub zablokuję sugerowane, dłuższa chwila która się przeciąga w google i nic sensownego nie znalazłem.

Pomyślałem też żeby poszukać czegoś w stronę apt-get install rsyslog --ale-bez exim4, niestety nadal nic.

 

Jak zainstalować rsysloga bez tego exima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://packages.debian.org/jessie/rsyslog

 

rsyslog nie ma dependency na eximie, a logrotate jest sugerowany, nie wymagany, z kolei on również nie wymaga, a sugeruje mailx.

 

Polecam przestać instalować pakiety razem z sugerowanymi, może dużo pomóc.

root@archi:~# dpkg -l rsyslog exim*
Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
| Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
|/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
||/ Name                                                  Version                         Architecture                    Description
+++-=====================================================-===============================-===============================-===============================================================================================================
un  exim4                                                 <none>                          <none>                          (no description available)
ii  rsyslog                                               8.16.0-1+b3                     amd64                           reliable system and kernel logging daemon
Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi dzięki, ale do tego czemu się instaluje doszedłem wczoraj. Jak w takim razie manipulować jakie pakiety powiązane mają zostać zainstalowane?

 

Jest coś innego niż apt-get download i instalacja przez dpkg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Oczywiście możesz dodać do apt-get: --no-install-recommends

lub ustawić na sztywno w pliku konfiguracyjnym:

APT::Get::Install-Recommends "false";
APT::Get::Install-Suggests "false";

Ale to nie zbyt zalecane ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz dodać do apt-get: --no-install-recommends

 

Wolałbym wyciąć jedynie pakiety suggests.

 

EDIT:

Chyba ze zainstaluje rsyslog i logrotate bez rekomendowanych, hmm może to jest wyjście?

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To wklep w plik konfiguracyjny apta to co wyżej.

Przecież też zawsze możesz odinstalować pakiet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez wklepywania na sztywno nic się nie da zrobić?

 

Tak dla jasności mogę sobie poradzić już bez tego, teraz tylko dopytuję się dla wiadomości mojej, może w przyszłości będę potrzebował wiedzieć czy się da czy nie.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×