Skocz do zawartości
ryzio

[PYTANIE] Dobry system bazodanowy

Polecane posty

Witam,

 

poszukuję dobrego systemy pod bazę danych ale nic związane z MS-em :).

 

Obecna baza stoi na MySQL, ale ma za duże ograniczenia pod względem rozbudowy.

 

Co polecicie dobrego, stabilnego z możliwością dużej rozbudowy.

 

W bazie będą przechowywane, dane głównie tekstowe, oraz linki do plików img, oraz krótkie video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam mysqla, bez problemu śmiga na dużych bazach / tabelach, wystarczy dobra optymalizacja i sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według osób które korzystają u mnie z baz MySQL maja za mało "Multi-column Indexes", więc musimy coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się pchać w NoSQL, a osobiście nie polecam, to najlepiej będzie zacząć od czegoś lepszego niż MySQL, polecam MariaDB, głównie dlatego, że nie będzie dużych problemów z kompatybilnością tego co już jest teraz.

 

Jak MariaDB też nie da rady, to już zostają tylko rozwiązania mniej kompatybilne - Percona albo Postgres. Za perconą nigdy nie przepadałem, ale mają kilka fajnych rozwiązań, z których te najfajniejsze trafiły właśnie do MariaDB, Postgres z kolei kierowałbym raczej do stron, które skupiają się w ogromnej mierze na DB, czyli np. jakiś stron indeksujących czy przechowujących ogromne zbiory danych w archiwach.

 

Pod większość zastosowań webowych, za wyjątkiem tych wyżej, odpowiednio zoptymalizowana MariaDB to naprawdę szczyt wydajności dzisiaj. Słowo klucz to odpowiednio, bo nawet najlepszy software może być wolny jeśli jest nieodpowiednio skonfigurowany, albo SQLki nie są zoptymalizowane. Postgres nadal zaoferuje więcej, ale też o wiele więcej wymaga, zarówno pod kwestią kodu jak i samych ludzi ;). Na pewno bym się w to nie pchał, chyba że mam poważne powody dla których rozważam taką opcję.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

MariaDB nie dość, że jest szybka ma fajne ficzery to ładnie się skaluje - patrz Galera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postgres - dodam od siebie, że bywają problemy z przejściem z MySql'a i odwrotnie. Jak ktoś ładnie powiedział: "Ten sql jest taki sam ale trochę inny". Generalnie możliwości są takie same ale bywają rozbieżności ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sam teraz będę przerzucał wszystko na mariadb. Na testach jak dla mnie wypada super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 19 jest webinar od Percony ;)

 

 

A reference architecture shows a typical, common, best-practice deployment of a system with all the surrounding infrastructure. In the case of database clusters, this can include hosting platform, load balancing, monitoring, backups, etc. A commonly referred to Percona XtraDB Cluster reference architecture was published on the Percona blog in 2012 and is included in the current manual, but is out of date.

This talk will present a revised and updated Percona XtraDB Cluster reference architecture for 2016, including:

  • Load balancing
  • Read/Write splitting
  • Monitoring
  • Backups

This will include some variants, such as:

  • AWS hosting
  • WAN deployments
  • Async slaves
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×