Skocz do zawartości
amdziak

Webmin - dodanie nowego e-maila

Polecane posty

Witam :)

 

Mam domenę w domeny.pl przekierowaną po IP na mój serwer - domena działa.

Chcę teraz z poziomu Webmina dodać do tej domeny adres e-mail - w jaki sposób tego dokonać?

Próbowałem tak:

System -> Uzytkownicy i Grupy i tam dodałem nowego usera z nazwą user@domena.pl, ale coś mi chyba nie działa - bynajmniej nie wiem jak sprawdzić (zalogowac się na ten e-mail).

 

Reasumując:

Czy dobrze stworzyłem e-mail?

Jak się teraz zalogować na ten e-mail (z rzeczy e-mailowych mam Postfixa w webminie, a jak wchodzę w Serwery -> czytaj e-maile użytkowników i wybieram swojego utworzonego usera to dostaję taki błąd:

Failed to open /var/mail/user@domena.pl : No such file or directory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Użytkownika/konto może i założyłeś, ale co wiedzą na temat serwera poczty twojej domeny DNSy? Jeśli webmin zakłada konta mailowe jako tzw. wirtualne, to postaw sobie do czytania poczty np. roundcube. Katalogu nie ma, bo być może podczas zakładania konta wyleciał jakiś błąd do logów - sprawdziłeś? i katalog na pocztę nie został utworzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz trochę jaśniej z tymi DNS'ami?

Mam serwer na którym są 3 adresy IP - na głównym jest inna domena i webmin, na kolejnym jest domena do której chce dodać adres e-mail.

Czy w strefie DNS domeny na domeny.pl, powinienem dodac rekord z przekierowaniem domeny na główny adres IP?

Niestety, ale w logach nic nie ma...

 

Jak to konta wirtualne? Tzn, że dostępne są tylko w obrębie tej domeny? Czy normalnie wchodzą i wychodzą na świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

A możesz trochę jaśniej z tymi DNS'ami?

Poszukaj i poczytaj o rekordzie MX.

 

Jak to konta wirtualne? Tzn, że dostępne są tylko w obrębie tej domeny? Czy normalnie wchodzą i wychodzą na świat?

Konta, które nie są jako lokalne konta w systemie lecz konta w bazie np. mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×