Skocz do zawartości
Fei

Druga domena na VPS

Polecane posty

Witam!

Na wstępie powiem, że jestem laikiem w tych sprawach.

Mam VPS i domenę na ovh. Wszystko działa, super.

Chciałbym do tego VPS podpiąć jeszcze jedną domenę, którą mam zakupioną na webion. Nie wiem jak się za to zabrać, mógłbym prosić o jakieś wskazówki, linki do przydatnych artykułów, cokolwiek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakiś panel na tym vps'ie?

Generalnie dodajesz domenę na vps a u operatora domeny ustawiasz odpowiednie dnsy.

Podaj więcej informacji jak chcesz szczegółów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakiś panel na tym vps'ie?

Generalnie dodajesz domenę na vps a u operatora domeny ustawiasz odpowiednie dnsy.

Podaj więcej informacji jak chcesz szczegółów.

 

Z domeną od OVH tak mi się udało, ale przy próbie podpięcia drugiej już nie.

 

Odpaliłem DNS Bind, coś poklikałem, coś popisałem i udało mi się podpiąć drugą domenę. Wcześniej miałem jakiś błąd w konfiguracji.

 

PS

Tak przy okazji spytam. Jak dziennie dostaję od kilku do kilkunastu maili od Fail2Bann, że dane IP(ciągle to samo) zostało zbanowane to powinienem to zignorować czy coś jest nie tak?

Edytowano przez Fei (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ignoruj. Jeżeli dostajesz że zbanowane to jest ok. Możesz ewentualnie wydłużyć czas bana. Ataki będziesz miał zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie jest po problemie.

W piątek założyłem darmową domenę, żeby sobie wszystko sprawdzić z konfiguracją. Jak zaczęło działać, to napisałem do webionu, żeby mi DNSy zmienili, bo jak próbuję to zrobić sam w panelu to wyskakuje mi błąd(API ERROR: 1017 - Błąd podczas zmiany serwerów DNS (ChangeDNS error))

DNSy jakie chcę mieć, to vpsXXXX.ovh.net i sdns2.ovh.net Na domenie testowej wszystko działa. Ta prawdziwa skonfigurowana w ten sam sposób. Od webionu dostaję odpowiedź:

 

 

Czy serwery DNS czy aby na pewno serwery DNS są poprawnie skonfigurowane? Otrzymuje błąd: Nie udało się zmienić DNS'ów dla domeny mojadomena.pl. Host nie istnieje.

Pomyślałem, że spróbuję jeszcze raz. Założyłem drugą domenę testową, dodałem w panelu VPSa, ustawiłem DNSy jak te podane wyżej, wszystko śmiga.

I teraz zastanawiam się - możliwe, że ja coś źle robię, czy to wina webiona? Nie chcę się z nimi wykłócać, skoro wiedzę w tym temacie mam praktycznie zerową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×