Skocz do zawartości
Fizyda

LXC instalacja/uruchomienie aplikacji w kontenerze

Polecane posty

Potrzebuję małej pomocy, nie mogę ogarnąć w jaki sposób należy zainstalować jakąś aplikację w kontenerze LXC.

Ogarniam temat LXC od kilku dni i już rozumiem o co chodzi jak się je tworzy, zarządza, konfiguruje itp. lecz jak na razie mam puste kontenery bez niczego. Nie mogę znaleźć informacji, ani przykładu jak np. do kontenera wrzucić jakąś aplikację czy usługę by w nim działa.

 

Należy np apache2 zainstalować na host'cie i uruchomić go przez lxc-attach na wybranym kontenerze?

Może instalować przez chroot /srv/lib/lxc/kontener/rootfs (mogłem pomylić ścieżkę, piszę z głowy)? I dalej skonfigurować usługę już na kontenerze LXC tak by startowała wraz z nim?

Oczywiście w obu przypadkach start kontenera ze startem hosta.

 

Początkowo myślałem że normalnie loguję się do LXC przez lxc-console i instaluję co potrzebuję apt-get'em, ale cały czas miałem problem z niemożliwością instalacji ze ze względu na (chyba) uprawnień. Nawet nie mógł pobrać plików.

 

Oczywiście apache to tylko przykład.

 

Niestety wszędzie są tylko informacje o tym jak należy tworzyć i instalować lxc, ale nigdzie nie ma praktycznego przykładu z instalacją czegoś na nim. Ogólnie nie wiem czemu kontener lxc jest bardzo ubogi jeśli chodzi o podstawowe aplikacje bo brak u mnie takich rzeczy jak choćby less.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz kontener, logujesz się na niego (czy przez lxc-console czy ssh) i instalujesz/konfigurujesz co chcesz.

Tylko najpierw musisz mieć tam jakąś sieć, np. NATa jeśli chcesz używać np. apta. Albo lokalne repo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie Proxmoxa 4 i miej z głowy problemy z ręcznym zarządzaniem kontenerami i siecią ;)
LXC dobry wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×